VII Memoriał Ronniego James Dio – trasa koncertowa 2020

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę koncertów pod szyldem King of Rock And Roll – Memoriał Ronniego James’a Dio!

 

W maju przypadnie 10 rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów – Ronniego James’a Dio. Z tej okazji odbędzie się kolejna odsłona koncertów upamiętniających artystę. Wydarzenia z trasy „King of Rock And Roll” rozpoczną się w maju w Warszawie. Zaplanowanych jest łącznie 7 koncertów. 

W tym roku oprócz największych hitów usłyszymy również te najcięższe i rzadziej grane utwory z płyt „Dehumanizer” (Black Sabbath), czy „Strange Highways” oraz „Angry Machines” (DIO). 

Jak piszą organizatorzy wydarzenia:

Bez niego klasyczny hard rock i heavy metal byłyby o wiele uboższe. Nie ma takiego śpiewaka, który równie przejmująco, co Ronnie, wyśpiewałby „Catch The Rainbow”, czy „Children of the Sea”. Dlatego chociaż On – nasz „Święty Nurek”, „Człowiek ze Srebrnej Góry” – zanurzył się już w wieczności, dbamy o to, żeby pamięć o Nim nie umarła.

King of Rock And Roll – VII Memoriał Ronniego James Dio – trasa koncertowa 2020

 

W maju przypadnie 10 rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Swoją przygodę z muzyką Ronnie James Dio zaczął co prawda od trąbki i basu, ale szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock’n’rollowym repertuarze (Dio and The Prophets). By potem poczuć bluesa (Elf). I nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak „Stargazer”, „Heaven and Hell”. A także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – „Holy Diver”, czy „Rainbow in the Dark”. Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków – od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.