Velesar zaprasza: koncert „Back to the Forest” w Leśniczówka Rock&Roll Cafe

 

Już na początku lipca wszystkie drogi prowadzą do Chorzowa! W tamtejszej Leśniczówce Rock&Roll Cafe odbędzie się koncert „Back To The Forest”, a na jednej scenie wystąpi Velesar wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami. Zapraszamy!

 

Już 3 lipca 2021 (sobota) w chorzowskim klubie Leśniczówka Rock&Roll Cafe odbędzie się koncert pod szyldem „Back to the Forest„! Będzie to wydarzenie plenerowe. Na scenie pojawią się trzy kapele doskonale znane fanom mocnego, gitarowego łojenia, jak i muzyki folkowej. Specjalnie dla stęsknionej za metalowym naparzaniem publiczności, wystąpią: VALKENRAG (melodic death metal), VELESAR (folk metal) i MERKFOLK (folk metal).

 
 
KONCERT PLENEROWY: Valkenrag + Velesar + Merkfolk
KIEDY: 03.07.2021 (sobota)
GDZIE: Klub Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe, Al. Muzyków 1 (Park Śląski)
START: 18.30 (otwarcie bram: 17.30)
BILETY:
30 PLN (przedsprzedaż do 04.06.2021)
40 PLN (w dniu koncertu)
Bilety dostępne Online: tutaj
OFICJALNE WYDARZENIE FACEBOOK: tutaj
 

Valkenrag – Victory or Valhalla

VALKENRAG

Valkenrag to potężne uderzenie melodyjnego death metalu, silnie osadzonego wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Powstały w 2006 r. w Tomaszowie Mazowieckim Valkenrag zaczął aktywnie koncertować w 2013 r. Od tamtego czasu zdążył zagrać na wielu trasach i w wielu krajach Europy (Niemcy, Dania, Węgry, Słowenia, Czechy, Słowacja, Litwa i Łotwa) z takimi zespołami, jak Unleashed, Rotting Christ, Mgła, Ensiferum, Taake, Moonsorrow, Venom, Negura Bunget, Skalmold, Turisas, Saor, Kampfar oraz wiele, wiele innych.
 
 

VELESAR – Ostatnia Kupalnocka

 

VELESAR

facebookwwwyoutube

Velesar to polski zespół folk metalowy założony w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (od 2014 r.). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.
6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła”. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Płyta znalazła się na 3. miejscu w kategorii „Najlepszy debiut roku 2019” w holenderskim portalu Folk-metal.nl, a także zajęła 3. miejsce w plebiscycie portalu Folkmetal.pl na „Najlepszy album folk metalowy roku 2019”. Została również nominowana do nagrody Wirtualnych Gęśli 2019, zajmując ostatecznie 6. miejsce (na 72 albumy biorące udział w plebiscycie). Obecnie zespół nagrywa kolejny album, którego premiera planowana jest na 2021 r.
 
 

Merkfolk – Wiosna

 

MERKFOLK

facebookyoutube

Merkfolk powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Od listopada 2013 zespół regularnie koncertuje. Występowali, między innymi, na Ogólnopolskich Zlotach Miłośników Folk Metalu, Ragnard Rock Festiwal (Francja), Kalevala Polish Tour, Hellhammer Festiwal (Czechy). Mieli okazję grać na jednej scenie z Percivalem Schuttenbachem, Kalevalą, Welicorussem, Arkoną, Primordialem, Nokturnal Mortum, Wardruną, Skiltronem, The Moon and the Night Spirit, Nine Treasures i innymi. Nazwa zespołu, w luźnym tłumaczeniu (z norweskiego), oznacza „niosący folk”. Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem.