Motörhead: 40. lecie wydania albumu koncertowego „No sleep ’til Hammersmith”

 

W tym roku przypada 40. lecie albumu, który stał się prawdziwym numerem jeden Motörhead i pokazał czym ten zespół naprawdę jest. Mowa o wydawnictwie „No sleep ’til Hammersmith”.

 

Jest rok 1981. Motörhead staje się jeszcze głośniejszy i brudniejszy w swoim brzmieniu. Tuż po wydaniu płyty, w czerwcu 1981 roku, „No sleep ’til Hammersmith” wchodzi na pierwszą pozycję list przebojów w UK. Wydawnictwo po dziś dzień należy do najważniejszych albumów koncertowych wszechczasów. Jak skomentował to wówczas sam Lemmy?

Wiedziałem, że to właśnie koncertowa płyta będzie tą najlepszą, bo my jesteśmy koncertowym zespołem. Nie da się po wysłuchaniu naszych płyt zorientować się jacy jesteśmy naprawdę. Musisz nas zobaczyć na żywo.
Nazwa albumu wzięła się z napisu na jednej z ciężarówek i nawiązuje do 32 koncertów, które Motörhead zagrał w trasie. I to tylko z dwoma dniami przerwy! Lista utworów na płycie zawiera trzy piosenki z „Ace Of Spaceds„, pięć z „Overkill” i jeden, tytułowy z „Bomber”. Dodatkowo są również dwa kawałki z albumu debiutanckiego.

 

 

Dzięki najnowszemu wydawnictwu BMG możemy raz jeszcze przeżyć ten czas. Aby uczcić okrągłą rocznicę koncertowego albumu ‘No sleep ’til Hammersmith’, wytwórnia postanowiła zrobić reedycję, na której znajdziemy odświeżone wydanie wspomnianej płyty. Co otrzymamy? Wydane w twardej oprawie i z poszerzoną książeczką okładkową: podwójne wydanie CD i potrójne wydanie winylowe, które zawierać będą m.in. nowy, demolujący budynki remaster oryginalnego albumu; utwory bonusowe, w skład których wejdą aż 3 nigdy niepublikowane wersje nagrań oraz również nigdy niepublikowany pełny koncert z Newcastle, który miał miejsce 30 marca 1981 roku, w Newcastle City Hall. W poszerzonej książeczce okładkowej znajdzie się historia albumu i wiele niepublikowanych do tej pory zdjęć. Ponadto dostępny będzie także 4 płytowy CD box set, który zawierać będzie wszystkie trzy koncerty, z których pochodzą nagrania składające się na album oryginalny – nigdy do tej pory nie były one publikowane w całości.

 

SPRZEDAŻ I SPECJALNY MERCH:

 

Motörhead – The Hammer (Live in Newcastle 1981)

 

„No sleep ’til Hammersmith” zawartość CD box set:

● Album „No Sleep ‘Til Hammersmith” zremasterowany z taśm oryginalnych.
● Nowe nagrania dodatkowe i nigdy niepublikowane nagrania z prób dźwięku.
● Trzy koncerty nagrane w całości, z których wyselekcjonowano nagrania do albumu ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’: dwa koncerty w Newcastle City Hall z 30.03 i 29.03 oraz w Leeds Queen Hall z
28.03.1981 roku.
● Historia „No Sleep ‘Til Hammersmith” opowiedziana poprzez dotąd niepublikowane, jak i nowe
wywiady z ludźmi, którzy byli w tamtym czasie w trasie z zespołem.
● Nigdy nie pokazywane zdjęcia i materiały pamiątkowe.
● Podwójne plakaty z trasy z 1981 roku w rozmiarach A3.
● Reprodukcja przepustki koncertowej z USA z 1981 roku.
● Kostka do gitary Motörhead „England”.
● Przypinka z grafiką pochodzącą z trasy z 1981 roku po Europie.
● Reprodukcja biletu na koncert w Newcastle City Hall.
● Pocztówka z ulotką koncertową z Port Vale.
 
SPRZEDAŻ I SPECJALNY MERCH: