Velesar + Goście – szczegóły przełożonej trasy „Bratnia Krew”

facebook | instagram | www | youtube

 

 

W maju miała mieć miejsce pierwsza odsłona koncertów w ramach trasy „Bratnia Krew”, której inicjatorem jest polski folk metalowy zespół Velesar. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa koncerty zostały przełożone. Poznajcie szczegóły nowych dat!

 

5 lat przerwy potrzebował Velesar (czyli Marcin Wieczorek) by powrócić na polską scenę folkowo – metalową z nową energią! Nowe pomysły zwiastują nam trasę koncertową „Bratnia Krew„, która rozpocznie się już na początku września.

Jak zdradza nam Velesar:

Co tu ukrywać – ten rok jest tragiczny dla muzyki i artystów. Pandemia i obostrzenia zepsuły wiele planów koncertowych, w tym i nasze. Duże kłopoty mają zespoły, kluby, branża nagłośnieniowa – praktycznie cały sektor artystyczny. Ale nie składamy broni i walczymy dalej! W sierpniu udało nam się zagrać koncert na czeskim Barbar Feście niedaleko Brna i był to nasz pierwszy koncert w tym roku. Dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie trasy i spotkanie z naszymi fanami. Mamy nadzieję, że tym razem już nic się nie zepsuje i wszystkie koncerty odbędą się planowo.

Na trasie „Bratnia Krew” na pewno usłyszymy płytę „Dziwadła”, która swoją premierę miała w zeszłym roku.

Powrót do folk metalu, zwłaszcza z projektem solowym, był decyzją trudną i ryzykowną. Ale po sukcesie, jakim były dla mnie wydanie i premiera albumu „Dziwadła”, zresztą, jak się okazało, bardzo dobrze przyjętego przez fanów, a także szereg świetnych koncertów, między innymi z takimi kapelami jak: GRAI, Runika, Cronica czy Morhana, nie ma wyjścia – trzeba iść dalej.

Płyta „Dziwadła” swoją premierę miała 6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Album od razu zdobył uznanie. Znalazł się na 3. miejscu w kategorii „Najlepszy debiut roku 2019” w holenderskim portalu Folk-metal.nl, a także zajął 3. miejsce w plebiscycie portalu Folkmetal.pl na „Najlepszy album folk metalowy roku 2019”. Został również nominowany do nagrody Wirtualnych Gęśli 2019, zajmując ostatecznie 6. miejsce.

VELESAR – Ostatnia Kupalnocka

 

Velesar: „Bratnia Krew” – szczegóły przełożonej trasy 

Poznaliśmy już daty koncertów jesiennej odsłony trasy „Bratnia Krew„. Przed nami siedem wydarzeń w różnych częściach Polski.

Velesarowi towarzyszyć będą goście, wśród których znajdą się takie formacje, jak: Morhana, Runika, Diaboł Boruta, Merkfolk, Wolfarian, Djavena, Firlith i Forbidden Omen.

Szczegóły możecie śledzić na bieżąco na Rockowej Mapie Polski lub klikając w poniższe linki: