Vader LIVE Przystanek Woodstock 2003 [wideo]

 

Kanał Kręcioła TV regularnie udostępnia archiwalne koncerty z festiwalu Pol’and’Rock. Czasem zdarzą się też takie perełki jak jeszcze archiwa z Przystanku Woodstock! Tym razem do sieci trafiło nagranie z koncertu polskiej formacji Vader.

 

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie. Inicjatorami zespołu byli Zbigniew „Viki” Wróblewski oraz Piotr „Peter” Wiwczarek. Początkowo grupa grała speed i heavy metal inspirowany takimi grupami jak Judas Priest czy Accept. Po 1985 roku, Vader zwrócił się w stronę thrash i death metalu.

Grupa ma na koncie jedenaście albumów studyjnych. Pierwszy z nich – The Ultimate Incantation  – światło dzienne ujrzał w 1992 roku. Dyskografię zamyka wydany w 2016 roku album The Empire.

 

Vader LIVE Przystanek Woodstock 2003

 

Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock)

To największy darmowy festiwal muzyczny, który od wielu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo nazwa festiwalu nawiązywała do legendarnego festiwalu Woodstock. Ale z powodu obchodów 50cio lecia w 2019 roku, nazwa ta została zastrzeżona. Polski Przystanek Woodstock otrzymał nową nazwę – Pol’and’Rock Festival.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Założeniem festiwalu jest podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę włożoną podczas corocznych finałów WOŚP.

Pierwsze wydarzenie mimało miejsce w 1995 roku Czymanowie. Zanim Przystanej Woodstock przeniósł się do Kostrzyna to odbywał się kolejno w Szczecinie (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock).

Sprawdź na naszej stronie aktualne artykuły dotyczące Pol’and’Rock Festival.