Undercover Festival – nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski

 

Dzięki najlepszym na świecie tribute bands, już tego lata będziemy mogli powrócić wspomnieniami do fantastycznych koncertów gigantów rocka oraz usłyszeć przeboje najpopularniejszych, współcześnie występujących gwiazd. To wszystko podczas pierwszej edycji wydarzenia – Undercover Festival, które odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

 

Pierwsza edycja Undercover Festival to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, podczas którego na jednej scenie wystąpią obok siebie najlepsze tribute bands.  W trakcie swoich koncertów odtworzą z największą dbałością o szczegóły zarówno wokal, jak i charakteryzację czy choreografię sceniczną.

Kogo będziemy mogli usłyszeć na wydarzeniu? W Warszawie zagrają dla nas: Boot-Led-Zeppelin, Nirvana UK, tribute band Queen, Absolute Bowie, Coldplace, Young Elton, Oasish, Ed Sheeran Experience, Guns 2 Roses oraz Not The Rolling Stones.

Czym tak w ogóle są tribute bands?

Tribute bands to zespoły wykonujące utwory popularnych, współczesnych lub nieistniejących już kapel i artystów solowych. Ale nie tylko. Członkowie tych formacji oddają hołd, jak również starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.

Większość tribute bands gra, by uczcić pamięć swoich muzycznych idoli ale też pomóc ich muzyce trwać dalej, a to, co robią jest dla nich najszczerszą formą oddania hołdu.

 

Undercover Festival – Behind the scenes

 

Jak zdradza nam Łukasz Droździel, pomysłodawca Undercover Festival:

Zawsze marzyłem o tym, aby format festiwali tribute bands przenieść na polski grunt. I teraz mam wreszcie okazję, by to marzenie spełnić. Do tej pory nie było w Polsce takiego wydarzenia organizowanego na tak dużą skalę.

Do wzięcia udziału w UndercoverFestival zaprosiliśmy najlepsze na świecie tribute bands. Obserwowanie tych kapel odtwarzających w najmniejszych detalach występy swych idoli to wyjątkowe przeżycie. Dzięki ich show czujemy się, jakbyśmy patrzyli na reinkarnację Davida Bowiego czy Kurta Cobaina.

Bilety na festiwal są już dostępne tutaj. Jednodniowy wyniesie nas 119zł, z kolei dwudniowy karnet można zakupić za 189zł.