Tomek nadaje: porządna dawka power i heavy metalu z okresu lat osiemdziesiątych – Running Wild

 

 

W recenzowaniu klasyków jest pewna magia. I zarazem wyzwanie, które stawia pewien znak zapytania. Z jednej strony sięgnięcie po zespół, który ma ogromny potencjał płytowy oraz sceniczny, wróży z góry obcowanie z materiałem po którym możemy się wiele spodziewać. Z drugiej pojawia się obawa przed ewentualnym rozczarowaniem. Bo co jeżeli nasze wyobrażenie będzie inne od rzeczywistości?

 

BMG podejmuję wyzwanie i sięga po wykonawców, którzy w swojej twórczości już od dawna przebili się do świadomości słuchaczy. Running Wild jest tego doskonałym przykładem. Tym razem mamy do czynienia z wydawnictwem ,,Ready For Boarding”. Zaczyna się epicko od ,,Hymn Of Long John Silver„. Dalej ,,Under Jolly Roger” z energią i lekką solówką na początek pokazują, że będzie to dobra płyta. Już można poczuć piracki klimat, zwłaszcza, że mamy do czynienia z wydawnictwem koncertowym. Okrzyki i kontakt z widownią dodają tylko smaczku samej muzyce. Muzycy zainspirowani klimatem morskich opowieści zaserwowali słuchaczom, jak to w stylu Running Wild, dobry rajd tym razem po koncertowym wykonaniu power/heavy metalu. Wydawnictwo BMG brzmi rewelacyjnie.

 

 

Pomimo dość odległego czasowo nagranego materiału (1987, 1989) mamy do czynienia z dopieszczeniem pod względem estetyki dźwięku materiałem. Reedycja to doskonała jakość dźwięku, głębia gitary basowej na którą jestem uwrażliwiony. Wszystko to na bardzo wysokim poziomie. Słuchając i oglądając wersje koncertowe ma się wrażenie, że przebywa się z kapelą w dobrym klubie muzycznym. Fani Running Wild będą zachwyceni tym wydawnictwem. Posiada ono walor iście kolekcjonerski i jest w stanie przenieść słuchacza w okres, kiedy wydarzenia z płyty miały miejsce zachowując ogromnie dużą jakość dźwięku i obrazu. Na koncertach słychać również potężną energię spod sceny, co jest już zasługą samego Running Wild.

 

Running Wild – Under Jolly Roger (Live in Munich)

 

,,Ready For Boarding” to wydawnictwo 2 CD, zawierające materiał ,,Live In Munich” Nov 1987 oraz DVD ,,Death Or Glory Your Live„, Oct 1989. Zawartości płyty towarzyszy oprawa wydawnictwa, która z gracją będzie prezentować się na kolekcjonerskich półkach. Dla wtajemniczonych – jest to materiał na wagę złota. Dla niewtajemniczonych z kolei – okazja do zapoznania się z porządna dawką power i heavy metalu z okresu lat osiemdziesiątych. Dla pretendujących do grania takiej muzyki jest to doskonały materiał inspirujący pod względem umiejętności, koncertowego warsztatu i wszystkiego co najlepsze w tym gatunku. Wydawnictwo wzbogacone o zdjęcia przywoła klimat muzyków tamtego okresu, a to wszystko znajdziemy w środku po odpakowaniu płyt. Samą zawartość muzyczną zostawiam słuchaczowi, aby mógł dokonać subiektywnych ocen. Dodam tylko, że dla wszystkich wielbicieli tych gatunków metalu będzie to pozycja niosąca bardzo wiele pozytywnych doznań.

Running Wild jest klasykiem i z pewnością kapelą, która dla znawców tego odłamu metalu jest pozycją cenioną i wartą uwagi. Dla słuchaczy, którzy nie zetknęli się z twórczością formacji, wydawnictwo ,,Ready For Boarding” może stanowić ciekawy egzemplarz. Zwłaszcza jeżeli ktoś lubi ,,koncertówki” dobrze wydane na DVD. W tej odsłonie znajdziemy zarówno jedno jak i drugie. Polecam.

 

 

Tomek – miłośnik alternatywnego rocka polskiego (lata 80te i 90te) oraz amerykańskiego (specjalizacja cała scena grunge). Amatorsko gra na gitarze, czasem coś skomponuje i napisze jakiś tekst. Kolekcjoner płyt. 

tomeknadaje@rockkompas.pl