sic! – premiera albumu „Wrzawa”

facebook | youtube

 

Za nami premiera nowego albumu trójmiejskiej formacji sic!. Ciekawi co zespół nam zaprezentował? Zapraszamy do poznania krążka „Wrzawa”.

 

Zespół sic! swoich początków sięga 2017 roku. Formacja powstała w Gdańsku z inicjatywy Marka Stąsiek oraz Dariusza Bartylaka. Grupa od razu skupiła się na tworzeniu nowego materiału, co ostatecznie zdefiniowało styl zespołu. Niskostrojone gitary, wyrazisty bas, dynamiczna perkusja oraz wszechstronny wokal to główne elementy charakteryzujące twórczość zespołu.
Dźwięki sic! stanowią nieoczywistą mieszankę takich gatunków jak nu metal, rapcore i
grunge. Ważnym elementem twórczości jest przekaz. Przepełnione buntem teksty nierzadko dotyczą zagadnień egzystencjalnych, politycznych czy filozoficznych. Inne po prostu opowiadają o życiu i problemach szarego człowieka.

Po kilku latach wspólnego tworzenia i koncertowania zespół zdecydował o wydaniu
swojej pierwszej płyty. Na krążku „Wrzawa” znajdziemy utwory, które formacja do tej pory najczęściej wykonywała na koncertach. Teksty na krążęk napisane zostały w większości po polsku. Dotyczą one zagadnień egzystencjalnych, politycznych, społecznych, filozoficznych, opowiadają o życiu szarego zagubionego człowieka w wielkomiejskiej dżungli.

Jak zdradza nam Marek Stąsiek, wokalista formacji sic!:

Uważam że wszyscy wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Utwory które znajdują się na tym albumie były dopieszczane przez około 3 lata wspólnego grania. Robiliśmy wszystko w swoim tempie i zgodnie z własnymi przekonaniami. Plany mocno pokrzyżowała nam pandemia oraz inne zdarzenia losowe, po drodze napotkaliśmy wiele innych trudności, jednak w końcu dopięliśmy swego.

Krążek do tej pory promował utwór „Produkt Uboczny„:

sic! – Produkt Uboczny [Official Audio]

 

Album „Wrzawa” został nagrany w składzie: 

  • Marek Stąsiek – wokal / teksty
  • Marcin Kloc – gitara prowadząca
  • Adam ‘Wilk’ Marczyński – gitara rytmiczna / wokal wspierający
  • Marceli ‘Leli’ Szczepkowski – bas
  • Dariusz ‘Suchy’ Bartylak – perkusja

 

sic! – „Wrzawa” – okładka albumu:

 

sic! – „Wrzawa” – spis utworów:

1. Nic Więcej
2. Produkt Uboczny
3. Czasem
4. Rój
5. Kraty
6. Nie mów mi
7. Bref
8. Martwota
9. Podzieleni
10. Skaza