The Sixpounder – singlem „Butchers” zapowiada nadchodzącą nową płytę

 

Kilka dni temu swoją premierę miał najnowszy singiel formacji The Sixpounder. Poznajcie utwór „Butchers”.

 

Człowiek to najbardziej plugawa, odrażająca i najokrutniejsza istota stąpająca po tej planecie. To anomalia, wirus, pomyłka, zaraza.
Dzisiejsze społeczeństwo charakteryzuje podłość, egoizm brutalność i brak empatii,
które nie zasługuje na przetrwanie gatunku. Nowa definicja tworu zwanego homo sapiens.


Formacja The Sixpounder podzieliła się z nami dosyć mocnym utworem. Kawałek „BUTCHERS” próbuje określić to kim obecnie jesteśmy. Czy będą to epitety, które znajdziemy w opisie powyżej? Jak zdradza nam Filip Sałapa:

Nie udzielamy pomocy, odwracamy głowy w drugą stronę, udajemy, że problemy nie istnieją, zamiatamy je pod dywan. Przykrywamy masowe groby kolorową kokardą i nazywamy je koniecznością.


Utwór „BUTCHERS” jest drugim singlem, który zapowiada nadchodzącą nową płytę zespołu The Sixpounder„Killer King”. Od premiery ostatniego albumu „True To Yourself” minęło już trochę czasu. Jak nawiązuje do krązka Paweł Ostrowski:

Brzmienie, które wtedy uzyskaliśmy, było chłodne i surowe. Dążyliśmy do naturalnego soundu, który sprawi wrażenie, że zespół stoi i gra przed słuchaczem. Natomiast, nasze ostatnie produkcje najbardziej oddają charakter, w jakim chciałbym, żeby ten zespół podążał. Jestem bardzo dumny z efektu finalnego, który osiągnęliśmy.

The Sixpounder – BUTCHERS