The Mind Parasites „Gallery of Nightmares” na CD!

Zespół The Mind Parasites wydał nową płytę  „Gallery of Nightmares”

 
Początki zespołu The Mind Parasites sięgają lat 90-tych, gdy grupa kumpli postanowiła założyć band. Po paru latach wspólnego grania każdy poszedł w swoją stronę i tak działalność zespołu została zawieszona na długie lata.  Pewnego dnia 21 wieku, lider zespołu Szogi postanowił wraz z córką ożywić ten projekt. Po drodze skład zmieniał się wielokrotnie. Grupa porusza się w szeroko pojętym metalu, a dokładniej heavy/classic thrash metal.

Lata 2016 i 2018 to liczne koncerty po całej Polsce oraz pierwszy debiut za granicą w niemieckim klubie. Zespół został ciepło przyjęty i bardzo pozytywnie oceniony przez publiczność w Berlinie. 
Kolejny koncert zagrany w Sulęcinie potwierdził że The Mind Parasites to koncertowa maszyna która jest na dobrej drodze do zjednania sobie ogromnej ilości fanów, nie tylko w Polsce.
Jak mówią członkowie grupy: „Tematyka utworów jest zróżnicowana, oddajemy hołd m.in. takim klasykom filmowym jak Koszmar z Ulicy Wiązów, albo Wojna Światów.”

Lipiec i Sierpień 2019 to sesja nagraniowa w Case Studio, zespół zarejestrował całość materiału na pierwszą, pełną płytę. Również w 2019 roku została podpisana umowa wydawnicza z Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego.
Wydanie krążka w formie fizycznej nastąpiło w marcu roku 2023. Zarówno miks jak i mastering płyty wykonano w Case Studio.

Od 2018 roku w sieci dostępne jest kilka singli które zapowiadały album „Gallery of Nightmares”, jednak album został ponownie poddany masteringowy który odpowiednio uszlachetnił materiał zawarty na płycie. To bardzo dynamiczne kompozycje oparte na starej dobrej szkole komponowania i wyrażania emocji.
 

Aktualny skład zespołu:

  • Piotr Depta (Szogi) – gitara prowadząca
  • Bartosz Zieliński (Rankor) – gitara rytmiczna
  • Jacek Zieliński (Vekten) – gitara basowa
  • Sabina Depta (Alison Hell) – wokal
Gościnnie na płycie:
  • Maciej Wróblewski (Internal Quiet) 'Flying Warrior’ (wokal)
  • Sławomir Papis (Internal Quiet) 'Internal Parasites’ (solo)
  • Jarosław Wiśniewski (Cherries In Ski) 'Internal Parasites’ (solo)