The Black Thunder prezentuje – album „Into the Darkness We All Fall”

facebook | instagram | youtube | bandcamp

 

Pod koniec czerwca światło dzienne ujrzała najnowsza płyta kaszubskiej formacji The Black Thunder.

 

The Black Thunder, czarne kaszubskie metalowe komando czerpie garściami z wszelkiego rodzaju metalowego rzemiosła i tworzy z niego dzieło, którego nie da się zatrzymać w miejscu. Istnieją od 2009 roku. Na swoim koncie mają zarówno EPki, demo jak i również albumy studyjne. Ostatni z nich, „Into the Darkness We All Fall”, światło dzienne ujrzał w czerwcu tego roku.

Album zawiera 9 utworów o łącznej długości 43 minut. Za oprawę graficzną odpowiada Muzykografika. Sam zespół wierzy, że ich drugi pełny album to naturalna ewolucja, w której świadomie wybrali kierunek grania mniej melodyjny, mroczniejszy i bardziej klimatyczny niż na swoim debiucie. Sama sesja nagraniowa również opierała się wyłącznie na świadomych wyborach dokonanych wcześniej, których nieco brakowało na debiucie. „Into the Darkness We All Fall” to po prostu bardziej dojrzały materiał, a dojrzałość jest konsekwencją rozwoju zespołu.

 

The Black Thunder – The Sun is Falling Down

 
 
Płyta „Into the Darkness We All Fall” powstawała od 2019 roku. Zespół nagrał ją w studiu Dobra12. Nad wszystkim czuwał Piotr Polak. Wydawnictwo swoją premierę miało dokładnie 30 czerwca 2021 roku i ukazało się pod banderą Defense Records i Mythrone Promotion.
 
 

The Black Thunder – Flowers on My Grave

 

 „Into the Darkness We All Fall” – spis utworów:

1. EVERYBODY LIES
2. SELF DESTRUCTION
3. WE ARE THE EVIL MASTERS
4. PAIN INSIDE MY HEAD
5. WE ARE ALL BORN OF NOTHINGNESS
6. EVERLASTING SEARCH FOR INNER PEACE
7. THE SUN IS FALLING DOWN
8. AFTER A DOWNFALL – RISE!
9. FLOWERS ON MY GRAVE