MEGADETH – Nieznana historia powstania legendarnej płyty „Rust in Peace”

 

Ta książka to swoista perełka dla fanów formacji Megadeth. Dave Mustaine przedstawia w niej kulisy powstania legendarnej płyty zespołu – Rust in Peace.

 

Album „Rust in Peace” ukazał się w 1990 roku. Przyszłość zespołu Megadeth była wówczas niepewna. Grupa miała za sobą występ na bijącym wszelkie rekordy popularności festiwalu Monsters of Rock. A listy sprzedażowe podbijały nowe albumy Slayera, Anthrax i Metalliki. W związku z tym, na formacji ciążyła coraz większa presja, by wydać wyjątkowy krążek.

W książce „MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in Peace” wokalista i gitarzysta grupy, Dave Mustaine, przybliża czytelnikom proces twórczy oraz szaleństwo, które towarzyszyło muzykom w trakcie prac nad najsławniejszą płytą zespołu. Wspomina o żmudnych poszukiwaniach nowych członków grupy oraz ekipy wspomagającej formację, o próbach łączenia interesów różnych muzyków oraz radzenia sobie z problemami, które trapiły ich, gdy album zaczynał odnosić sukces. Przeczytamy tu także o presji związanej ze sławą, która ostatecznie doprowadziła do rozpadu zespołu.

 

 

Powstanie albumu „Rust in Peace” okazało się zaledwie wstępem do tego, co nastąpiło później. Alkohol, narkotyki, seks, pieniądze, władza, prestiż oraz kłamstwa. Wszystko to sprawiło, że łącząca niegdyś członków zespołu więź przeżarła rdza, która strawiła wszystko, poza samą muzyką.

 

Książkę zakupić możecie tutaj.

 

Wokalista i gitarzysta Megadeth przedstawia kulisy powstania legendarnej płyty – Rust in Peace

 

„Za wielkimi dziełami kryją się niezwykłe historie. Rust In Peace jest jednym z najważniejszych albumów w historii rocka, stworzonym przez wybitnych artystów, którzy w tym unikatowym składzie już nie wystąpią. Krew, pot i łzy doprowadziły Megadeath na szczyt muzycznego Olimpu. Historia jakiej nie znał świat!”
Jacek Nizinkiewicz

 

Mam olbrzymi szacunek dla Dave’a Mustaine’a. Zawsze był wierny sobie i nie interesowała go pogoń za muzyczną modą. Według mnie właśnie to stanowi klucz do sukcesów i długowieczności Megadeth w branży.”
Ozzy Osbourne

 

Nie da się mówić o heavy metalu i nie wspomnieć o Davie Mustainie i Megadeth. Znam ich jeszcze z czasów, gdy zaczynali. Swoją pierwszą trasę po całym kraju zagrali u naszego boku. To jedna z tych grup, które najlepiej ukazują, czym jest metal. Ta książka opowiada zwariowaną historię powstania ich legendarnego albumu, Rust in Peace. Zahacza o osobiste problemy muzyków, którzy za wszelką cenę usiłowali utrzymać zespół na powierzchni, a jednocześnie zmagali się z uzależnieniami. To właśnie ta walka i ostateczny jej sukces stanowią o sile Dave’a Mustaine’a i Megadeth. Przeszli przez piekło i zwyciężyli. To jeden z wielu łączących nas elementów. Jestem dumny, że odegrałem niewielką rolę w tamtym okresie ich kariery, gdy dochodzili do trzeźwości. Ta książka to lektura obowiązkowa dla fanów metalu. Znajdziemy tu wszystko: chwałę, zniszczenie i odkupienie.”
Alice Cooper

 

Rust in Peace to najprawdopodobniej najznakomitszy album w historii Megadeth. Kapitalny skład, świetne utwory, wspaniałe brzmienie. Po dziś dzień podziwiam styl gry Dave’a. Na tej płycie daje z siebie absolutnie wszystko.”
Kerry King (Slayer)