System Of A Down prezentuje oficjalny teledysk do utworu „Genocidal Humanoidz”

 

Na początku listopada 2020 roku zespół System Of A Down zaskoczył wszystkich, publikując dwa zupełnie nowe utwory. Miały być one odpowiedzią na trwający konflikt w Górskim Karabachu. Teraz kawałek „Genocidal Humanoidz” doczekał się oficjalnego teledysku.

 

Zespół System Of A Down 6 listopada 2020 roku opublikował w sieci dwa nowe utwory. Był to pierwszy nowy materiał formacji od przeszło 15 lat. Grupa w ten sposób odpowiedziała na konflikt jaki ma miejsce w Górskim Karabachu.

Na oficjalnym profilu facebook System Of A Down mogliśmy wówczas znaleźć poruszający wpis, który tłumaczył powstanie utworów „Protect The Land” oraz „Genocidal Humanoidz”:

My jako System Of A Down po raz pierwszy od 15 lat wydaliśmy nową muzykę. Czas, aby to zrobić jest właśnie teraz, razem, nasza czwórka ma coś niezwykle ważnego do powiedzenia jednym głosem. Te dwie piosenki “Protect The Land” oraz “Genocidal Humanoidz” mówią o strasznej i  poważnej wojnie, która jest prowadzona na naszych kulturalnych ojczyznach Artsakh i Armenii.

Całość pieniędzy, które zostały zebrane dzięki nowym utworom oraz ze sprzedaży nowej kolekcji grupy miały trafić bezpośrednio do ArmeniaFund, fundacji, która zajmuje się pomocą dotkniętym wojną ludziom.

 

System Of A Down – Genocidal Humanoidz