Pusta Przestrzeń oraz goście ze specjalną piosenką na 29. Finał WOŚP – „O jeden dzień dłużej”

 

Finał WOŚP to w Polsce bardzo duże wydarzenie. Również i muzyczne. Co roku nie brakuje koncertów i dobrego rockowego grania. Zespoły chętnie biorą w tym udział grając koncerty czy tworząc nowe, dedykowane utwory. Nie inaczej było w przypadku zespołu Pusta Przestrzeń, który specjalnie na 29. Finał WOŚP nagrał kawałek „O jeden dzień dłużej”.

 

Finał z głową” to hasło przewodnie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w ostatnią niedzielę stycznia – 31.01.2021. W tym dniu Fundacja skupiła się wokół oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to nieco inny Finał niż te, które znaliśmy do tej pory. Koncerty owszem, odbywały się jak zawsze, ale z powodu panującej epidemii – zabrakło publiczności. Mimo to, zespoły chętnie brały udział i jak zawsze wspierały przedsięwzięcie.

W 29. Finale udział wzięła również rzeszowska formacja Pusta Przestrzeń. W sztabie w Rzeszowie zaplanowano wiele atrakcji online oraz koncerty zespołów The 79, RoseMerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń. Wspólny koncert okazał się bodźcem do jeszcze jednej inicjatywy – powstania piosenki wspierającej WOŚP„O jeden dzień dłużej”.

Inicjatorem do powstania utworu był zespół Pusta Przestrzeń. Muzycy przygotowali muzykę oraz wstępny tekst, z kolei wokaliści pozostałych zespołów pomogli dopiąć wszystko w całość: Aga Walczak dopisała świetną zwrotkę w swoim stylu, Kasia Krawczyk z RoseMerry zaproponowała tytuł i pomogła w opracowaniu finalnej kompozycji, a Kacper Leśniewski z The 79 dopracował tekst. Utwór stworzono praktycznie w jeden weekend. Jak zdradzają inicjatorzy przedsięwzięcia:

Piosenka „O jeden dzień dłużej” została napisana z myślą o WOŚP, dlatego w tekście można znaleźć nawiązania do jej charakterystycznych elementów, takich jak serduszka, „światełko do nieba” czy hasło „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Chcieliśmy przypomnieć, że czynienie dobra, wywołuje radość nie tylko wśród potrzebujących, ale również darczyńców, którzy odczuwają satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

Pusta Przestrzeń – O jeden dzień dłużej feat. Aga Walczak, Katarzyna Krawczyk & Kacper Leśniewski

 

Piosenka „O jeden dzień dłużej” stanowi połączenie stylów muzycznych, w jakich poruszają się wszyscy wykonawcy występujący podczas 29. Finału WOŚP w Rzeszowie. Śpiew czwórki wokalistów o różnych barwach głosu sprawia, że ten rockowy utwór łatwo wpada w ucho i zapada w pamięć. Autorzy mają nadzieję, że przysporzy słuchaczom co najmniej tyle samo frajdy, ile im dostarczyła praca nad nim.

Zespół Pusta Przestrzeń szczególnie dziękuje Jackowi Młodochowskiemu – realizatorowi nagrania, a także Estradzie Studio, Estradzie Rzeszowskiej oraz Rzeszowskiemu Domowi Kultury. W teledysku wykorzystano archiwalne materiały filmowe z poprzednich finałów WOŚP, za które zespół dziękuje TV Łańcut, TwojaTV Jarosław oraz Apollo Studio Andrzej Łapkowski.