„Solidarni z Ukrainą” – koncert zespołów Neaghi, The Burning Hands oraz Undead Phoenix

 

Już w połowie marca zapraszamy wszystkich do Wrocławia na koncert zespołów Neaghi, The Burning Hands oraz Undead Phoenix. Formacje całośc dochodu postanowiły przeznaczyć na pomoc atakowanej Ukrainie!

 

W obliczu trwającej agresji na naszego wschodniego sąsiada – Ukrainę, zespoły łączą się i organizują koncerty, z których dochód przeznaczają na wsparcie atakowanego kraju. Nie inaczej zrobiły zespoły Neaghi, The Burning Hands oraz Undead Phoenix. Już w połowie marca grupy zapraszają na wspólne wydarzenie do wrocławskiego klubu Liverpool. Jak sami zapraszają:

Przede wszystkim koncert ten organizujemy pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” a współorganizatorami wydarzenia są Fundacja Ukraina oraz CUKR – Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju. Całość dochodu z bramki zostanie przekazana Fundacji Ukraina. Podczas koncertu będą również obecni wolontariusze tej fundacji.

„SOLIDARNI Z UKRAINIĄ” – szczegóły wydarzenia:

  • Neaghi + Undead Phoenix + The Burning Hands
  • Data: 11.03.2021
  • Miejsce: Klub Muzyczny Liverpool, Świdnicka 37, 50-029 Wrocław
  • Godz.: 20:00
  • Bilety: 20zł – dochód w całości przeznaczony zostanie dla mieszkańców dotkniętej okrutną wojną Ukrainy
  • Wydarzenie facebook
 

„SOLIDARNI Z UKRAINIĄ” – zespoły:

NEAGHI (progressive thrash/death metal)
Zespół powstał w marcu 2018 roku a jego skład tworzą doświadczeni muzycy w przeszłości związani z takimi grupami jak: Test Fobii Kreon, Demogorgon, InDespair czy Lokian. W lipcu 2021 roku nakładem wytwórni Soliton ukazał się ich debiutancki longplay „Whispers of Wings” na którym wśród gości zagrał m.in. Caleb Bingham, były gitarzysta formacji Five Finger Death Punch.
Skład: Lever – wokal, Paul – gitara, Archee – gitara, Wojbass – bas, Lukas – perkusja

Neaghi – No Man’s Land

 
 
THE BURNING HANDS (groove/death metal)
Zespół uformowany został w 2013 r. z inicjatywy Krzysztofa Kamisińskiego (perkusja) oraz Łukasza Uchwała (gitara). Miejsce wokalisty objął znany m. in. z występów w The Voice Of Poland – Damian Kikoła. Panowie inspirowani formacjami z nurtu “New Wave Of American Heavy Metal” oraz czerpiąc garściami ze źródła Szwedzkiego Death Metalu stworzyli w 2017 roku swoje pierwsze wydawnictwo „Particles of Humanity” poprzedzając je singlami “Heart of Agression”oraz “Strategy of Self Destruction”. Jak dotąd EP zbiera same dobre recenzje co daje nadzieję na petardę w postaci pełnego long playa nad którym chłopaki już mocno pracują.

The Burning Hands – Sellers of The Better Life (Live)

 
 
UNDEAD PHOENIX (thrash/heavy metal)
Zespół pochodzi powstał w 2015 roku. Tworzy muzykę na pograniczu thrashu i klasycznego heavy metalu lat osiemdziesiątych. Są młodzi, piękni, zdolni, (prawdomówni xD), napędzani melodyjnością i żądzą krwi na scenie. Obecnie są w trakcie nagrywania swojego pierwszego albumu Shadow of Evil.
W jego skład wchodzą:
Martin Haze (wokal, gitara elektryczna)
Bart Steel (gitara elektryczna)
Paul Long Dee (gitara basowa)
Jack Bazooka (perkusja)

Undead Phoenix – Bulldozer live