Sobotni Rosół – premiera drugiej płyty „Mechanizm”

www | youtube

 

Dzisiaj premiera drugiego albumu dwuosobowej formacji Sobotni Rosół. Z tej okazji grupa udostępniła w sieci numer „Przejścia dla pieszych”.

 

„Mechanizm” Sobotniego Rosołu to drugi album dwuosobowej orkiestry z Dolnego Śląska (Głogów/Lubin). Duet nagrał dziesięć numerów w Rockfield Studios w UK na wiosnę 2020. Za nagrania odpowiedzialny jest Jack Boston. Mastering zrobił Brian Lucey w swoim Magic Garden Mastering w USA.

Charakter utworów oraz ich brzmienie jest z założenia dosyć surowy. Każdy kawałek opowiada swoją historię. Całość z kolei jest bez niepotrzebnych kompromisów oraz wygładzeń i pozostaje w zgodzie z wnętrzem ich twórców –  krótko, dosadnie i na temat o tym co dookoła.

Album „Mechanizm” jest wydany na CD, kasecie magnetofonowej oraz będzie dostępny w sieci.

Z okazji premiery albumu, w sieci pojawił się nowy utwór – „Przejścia dla pieszych„. Za animację w klipie odpowiedzialny jest Janek Koza. I jak możemy przeczytać na stronie grupy:

Mamy to szczęście, że nasz projekt otaczają od samego początku artyści wyjątkowego kalibru osobowości- to przywilej… Nie inaczej jest z Twórcą animowanego klipu do kolejnego numeru, który dzisiaj światu oddajemy na łaskę i niełaskę. Ogromnie jesteśmy szczęśliwi, że Janek Koza przyjął nasze zaproszenie i otulił ten utwór swoim pięknym wnętrzem. Zapraszamy na seans.

 

Sobotni Rosół – Przejścia dla pieszych