Scorpions Rock’n Roll Star Single Malt Whisky Cherry Cask

 

Zespołu Scorpions chyba nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Założony w 1965 roku w Hanowerze, na czele z takimi hitami jak: „Rock You Like a Hurricane”, „Send Me an Angel”, „Still Loving You” czy „Wind of Change”. Ale czy wiedzieliście, że obok wydawania płyt, panowie postanowili wydać również swoją whisky?

 

Przy współpracy ze szwedzką destylarnią Mackmyra – powstała Scorpions Rock´n Roll Star Single Malt Whisky Cherry Cask.

Starzona w beczkach po Bourbonie, jak również w beczkach po sherry Oloroso. Ponadto, finiszowana w beczkach po słodkim, niemieckim winie wiśniowym. Wpływ niemieckiej „wiśniówki” oraz szwedzkiego rzemiosła whisky zaowocował alkoholem, gdzie wiśniowa słodycz uzupełniona jest wanilią oraz smakami orzechowo-maślanymi.

Wszyscy członkowie kapeli aktywnie uczestniczyli w całym procesie tworzenia whisky.

Trunek dostępny jest w butelkach o pojemności 0,7 litra. Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Tudor House (www.tudor-house.pl). Produkt można kupić m.in. w sieci sklepów Ballantines (www.sklep-ballantines.pl).

 

Scorpions Rock´n Roll Star Single Malt Whisky Cherry Cask

 

 

Scorpions

Zespół założony został 12 listopada 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Muzycznie oscyluje wokół hard rocka i heavy metalu. Grupa słynie głównie dzięki utworowi „Rock You Like a Hurricane”, będącego w latach 80. hymnem zespołu. Ponadto, Scorpionsi dorobili się takich hitów jak wszystkim dobrze znane „Send Me an Angel”, „Still Loving You” czy „Wind of Change”.

Scorpions mają obecnie sprzedane ponad 75 milionów płyt, dzięki czemu są jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów.

Dodaj komentarz