Sabaton z nowym projektem…. kanałem na youtube!

 

Zespół Sabaton postanowił założyć kanał na YouTube. Przedsięwzięcie o tyle ciekawe, że kanał ma dotyczyć tematyki historycznej. Muzycy chcą przybliżyć swoim fanom zarys historycznych wydarzeń, poruszanych w swoich tekstach.

 

Kanał ma być prowadzony wspólnie z historykiem Indym Neidellem. Jest on znany z historycznego kanału TimeGhost History, na którym przybliża tematykę związaną z pierwszą oraz drugą wojną światową.

 

Zapowiedź kanału:

 

This is Sabaton History!

Pierwszy odcinek na kanale pojawił się 7 lutego  stycznia 2019 roku. Dotyczył on bitwy pod Wizną, która przedstawiona jest w utworze „40:1„.

Sabaton napisał piosenkę o Bitwie pod Wizną o tytule 40:1. Kiedy Niemcy najechali Polskę w 1939 napotkali zdecydowany i zaciekły opór. Wielokrotne bitwy ukazują godną postawę polskich obrońców w przeciwieństwie do popularnego prezentowania polskiej obrony. Jedną z tych bitew jest właśnie Bitwa pod Wizną, gdzie polska jednostka obronna przez kilka dni była w stanie odpierać ataki przed znacznie większą armią niemiecką.

 

Sabaton

Szwedzka formacja wykonująca muzykę około metalową. W większości kawałków zespół porusza tematykę wojenną. Powstali w 1999 w Falun (Szwecja) z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Joakima Brodéna, gitarzystów Rikarda Sundéna i Oskara Monteliusa, basisty Pära Sundströma oraz perkusisty Richarda Larssona. Na swoim koncie mają dziewięć albumów studyjnych. Ostatni z nich swoją premierę miał w 2019 roku.

Grupa wielokrotnie występowała w Polsce, gdzie zdobywała grono fanów.

Źródło.

Dodaj komentarz