Rock’n’Roll Rebels – „Granie starego Rock’n’Rolla to jest to co chcemy robić.”

facebook | youtube | bandcamp

 

Zespół Rock’n’Roll Rebels swoich początków sięga 2017 roku. Korzenie grupy wywodzą się z Sosnowca. Początkowym zamysłem formacji było granie tribute’ów Rock’n’Rolla lat 50′ i 60′ ale w nieco mocniejszym i szybszym wydaniu niż w oryginale.

 

Członkowie formacji znali się już wcześniej. I nawet udało się zagrać kilka koncertów jeszcze przed oficjalnym założeniem kapeli. Jak sami przyznają:

Ale już wtedy wiedzieliśmy, że granie starego Rock’n’Rolla to jest to co chcemy robić.

Wychowaliśmy się na tej muzyce, jakkolwiek to brzmi. Zawsze śmieszy nas, kiedy jakiś trzydziesto czy czterdziestolatek mówi, że wychował się na starym Rock’n’Rollu, bo w tamtych czasach nie było go nawet w planach… Ale dokładnie tak samo było w naszym przypadku. Kiedy ma się siedem lat, to rodzice są najczęściej tymi którzy podsuwają dziecku muzykę. Chwała Wam za to!!! A wiemy, że to te pierwsze dźwięki, które nas poruszą, zostają w nas do końca życia. 

 

Jeszcze w tym samym roku zespół nagrywa pierwszą płytę. Znajdziemy na niej dziesięć kawałków, między innymi: Elvisa, Eddie Cohrana, The Beatles, Roy Orbison i innych. Krążek spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. A prezentowana muzyka cieszy się dużą popularnością wśród motocyklistów.

Początek 2019 roku przynosi drobne zmiany w składzie ale również sporo zlotowych koncertów. Jesienią tego roku zespół wydał kolejną płytę „Vol. 2 – Precursors„. Znalazły się tam utwory takich mistrzów jak: Ritchie Valens, Johnny Cash, Chuck Berry czy utwór „Medley” składający się z fragmentów melodii lat 52′-56′: „Rock Around the Clock”, „Hound Dog”, „Tutti Frutti”, „Good Golly Miss Molly” i „Kansas City”.

 

Rock’n’Roll Rebels – Don’t Tell Us How to Live

 

I kiedy wszystko nabierało rozpędu, a kolejne koncerty pojawiały się w kalendarzu zespołu – przyszedł lockdown i epidemia. Zespół jednak nie poddał się i podjął decyzję, która pochłonęła wszystkich i pozwoliła zapomnieć o tym co dzieje się na zewnątrz. Rock’n’Roll Rebels postanawia nagrać płytę z autorskimi utworami! I tak już 1 lipca swoją cyfrową premierę miał krążek „Road To Hell”.

Co znajdziemy na albumie?

Czy są to piosenki w których słychać korzenie lat 50′ i 60′? W pewnym stopniu napewno tak. Napewno można w nich usłyszeć to co nam wtedy w duszach grało. Będziemy dumni jeśli ktoś powie, że oprócz lat 50′, 60′ słychać tam Ramones, Motorhead czy Misfits.

Rock’n’Roll Rebels – In The Night

 

Zespół gra w składzie:

Zbychu – wokal, bas
Yogi – gitara, wokal
Burek – perkusja