Rock Nature Fest – rockowy festiwal na łonie przyrody

Nature Rock Fest to dość młody festiwal, który w tym roku odbędzie się w dniach 30.06-02.07.2023 w Jastrzębsku Starym.

nature rock fest

Pierwsza edycja odbyłą się w 2020 roku, a więc w okresie pandemii. Pomysłodawcą byli Przemek Stefaniak, Jacek Bojczykowski i Paweł Grabuńczyk, którzy dzięki wsparciu i pomocy rodziny oraz przyjaciół zorganizowali Jastrzębsko Stare Fest. Dwa lata później podjęli decyzję o zmianie logo oraz oprawy graficznej oraz wyjściu na przeciw młodym zespołom.

Jedno się jednak nie zmieniło „Wszystko co tworzymy jest na zasadach non-profit. Nikt z nas na tym nie zarabia, staramy się dużo nie stracić, lecz pokryć niezbędne koszty organizacyjne. Nie mamy finansowania od żadnych podmiotów, firm czy działalności, dlatego stawia to wszystko na wyższy poziom organizacji. Bezpieczeństwo, zdrowie przy dobrej zabawie i aktywności naszych uczestników jest dla nas priorytetem który stawiamy na pierwszym miejscu”

Jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy bluesa, jak i rocka, metalu czy muzyki alternatywnej. Wśród wykonawców zobaczymy (w kolejności alfabetycznej): Calmwater, DOFX, Infinitone, Kufajka Rencisty, Last Riot, Mirage of Tomorrow, Mortemorium, Nemesis, Prorock, Suplement Diety, The Live Wires i Zodiak. Jak widać, lista jest imponująca.

Jak sugeruje nazwa festiwalu, ważnym elementem jest natura. Po raz kolejny odbywać się on będzie na terenie gospodarstwa agroturystycznego. Tak więc po intensywnych godzinach świetnej zabawy, będzie można wypocząć na łonie przyrody: pospacerować po lesie, poleżeć nad stawem.

A żeby nikt się nie nudził, organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Wśród nich znaleźć można tak popularne wśród dzieci dmuchańce, wiele ciekawych gier i zabaw czy paintball. Nie zabraknie również foodtracków. Jedną z atrakcji będą niewątpliwie spotkania z zespołami.

W poprzednich latach, poza wymienionymi atrakcjami, odbywały się spotkania z zespołami, pogadanki tematyczne (np. O wciąż aktualnej i ważnej profilaktyce uzależnień) a nawet warsztaty rękodzieła.

Czy tak będzie również i w tym roku? Zobaczymy. Organizatorzy wciąż pracują nad atrakcjami aby Rock Nature Fest nie był kolejnym festiwalem, jakich jest wiele na mapie Polski, lecz swoistym piknikiem rodzinnym.

„Robimy to wszystko dla fanów dobrej muzyki, granej na żywo, granej na spontanie. Najważniejszą dla nas ideą jest kontakt z ludźmi, kontakt artysty z odbiorcą oraz dobra zabawa.”

Bilety na wydarzenie są dostępne pod adresem: https://naturerockfest.eventonclick.pl/

Znajdziemy tu różne opcje wejściówek, zarówno jedno, jak i dwudniowe. Z polem namiotowym lub bez. Pojedyncze lub rodzinne. Jak widać, organizatorzy naprawdę pomyśleli o wszystkim.

Link do wydarzenia, o którym napiszemy jeszcze nie raz https://www.facebook.com/events/2198438757017984