Rock Dance Theatre – rock w nowej odsłonie

 

Czy myśleliście kiedyś o tym, żeby rock połączyć z tańcem? I nie chodzi tutaj o mosh, ścianę śmierci, czy pogo. Ale czy wyobrażaliście sobie kiedykolwiek rock w kulturalnym wydaniu? Performance z udziałem tańcerzy, muzyków..

 

Jeśli tak, to się świetnie składa. Ponieważ Rock Dance Theatre urealnia Twoje wyobrażenia. Jeśli nie, to jeszcze lepiej! Masz okazję poznać coś zupełnie nowego! Niezależnie od odpowiedzi, jesteś w dobrym miejscu.

 

 

Rockowy teatr tańca. Fuzja tańca współczesnego, muzyki oraz mody wizualnej. Stworzony pierwotnie przez tancerkę i choreografa Annę Marikę Achimowicz (główna pomysłodawczyni) oraz multiinstrumentalistę Viktor J. Kuznetsov Music. Rock Dance Theatre działa od 2017 roku.
I jest to najnowszy projekt Anny (od 2004 tworzy solowe projekty, jako Companie Achimowicz i Theater Companie Achimowicz).

Z czasem do projektu dołączyli również inni artyści: Viktor Kuznetsov, Luis KalilPeter SagerVivi Lundström i Jacek Wazelin.

 

 

Jednym z pierwszych widowisk był „On Edge”. Spektakl hybryda, w którym tancerze i muzycy są ze sobą interaktywnie związani. Głośno i fizycznie.

 

 

Projekt Rock Dance Theatre wspiera między innymi Eric Dover (znamy m.in z Slash’s Snake Pit, Electric Angels). Uczestniczył on w w kampanii “Tribute to Rock’n’Roll”, która miała na celu propagacje muzyki gitarowej i wielkiego powrotu do źródeł rocka.

 

Obecnie czekamy na premierę pierwszego teledysku z autorską muzyką – „Satiric Tango”.
W wykonaniu i choreografii Anny i Jacka Wazelina.
Data premiery – 1.02.2019.

 

 

Zdjęcia: Muzyka w Obiektywie, Roberto Rybak, VST studio

Dodaj komentarz