Percival – trasa koncertowa – Slavny Tur III

 

Slavny Tur III to kolejna trasa koncertowa zespołu Percival. Tym razem promowana będzie najnowsza płyta grupy – SLAVA! III.

 

Jest to ostatnia płyta z cyklu skupionego wokół pieśni Słowian. Prezentuje zbiór pieśni Słowian zachodnich: Polaków, Czechów, Słowaków i ich podgrup, jak Ślązaków i Kaszubów. A także pieśni serbo-łużyckie i jedną pieśń nawiązującą do nieistniejącego już plemienia Połabian.

Utwory, które można usłyszeć na płycie to pieśni obrzędowe. Głównie weselne i wiosenne.

Uwaga! Nie lada gratka dla fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon! Podczas trasy, zespół planuje zagrać również utwory wykorzystane w grze, w przygotowanym do tego specjalnym secie!

Całą trasę możecie na bieżąco śledzić na naszym portalu oraz w aplikacji. Kliknij tutaj i sprawdź najbliższe koncerty.

 

 

Projekt Percival powstał w wyniku fascynacji historią i kulturą dawnych Słowian. Na swoim koncie mają pięć albumów studyjnych, w tym właśnie trylogię „Slava”. Cykl ten zawiera pieśni Słowian.

Ponadto, biorą udział w różnorodnych przedsięwzięciach. Współtworzyli muzykę do „Równonocy”. Projekt ten łączył słowiańskie dźwięki z hip hopem. Współtworzyli również muzykę do gry „Wiedźmin: Dziki Gon”, z czym są chyba najbardziej obecnie kojarzeni.

Zespół koncertuje po całej Europie ale również odwiedza miejsca bardziej odległe, jak Wyspa Man czy Kanada. Ich muzyka pojawia się w produkcjach dokumentalnych skupionych wokół historii oraz czasów dawnych Słowian i Wikingów.

Ich koncerty to zawsze niezapomniane widowisko.

 

 

Źródło zdjęć i informacji o zespole.  

Źródło informacji o płycie Slava III.

Dodaj komentarz