RóbSzuM Festival – Międzychodzki Festiwal Krzewienia Kultury Niezależnej

 

RóbSzuM Festival

Międzychodzki Festiwal Krzewienia Kultury Niezależnej

 

Odbywa się nie przerwanie od 2012r. Jego założeniem jest prezentacja artystów ambitnych, niezależnych i ciekawych. Jak twierdzą twórcy festiwalu:

niedocenionych w świecie w którym tak zwana muzyka popularna prezentowana masowo przestała być sztuką.

Co wyróżnia festiwal na tle innych to fakt, że tutaj każdy artysta jest headlinerem. Usłyszeć można zespoły grające szeroko pojętą muzykę alternatywną, od muzyki elektronicznej przez noise do jazzu, często eksperymentujące z formą, ekspresją i treścią.

Dlaczego warto tam być? To wydarzenie odznacza się kameralną atmosferą. Odbywa się  w samym sercu Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. A już w ogóle zeszłoroczna edycja odbyła się w Starym Porcie! Dzięki temu, na festiwal można było dopłynąć łódką. Czyż nie brzmi to genialnie? 

 

 

Mieliśmy to szczęście, że udało nam się być na edycji w 2018 roku. Z Festiwalu wróciliśmy w bardzo pozytywnych nastrojach. RóbSzuM charakteryzuje się świetnym klimatem oraz dobrą organizacją. A dobór muzyczny, który zaproponowali nam organizatorzy był dla nas kompletnym zaskoczeniem. Jako wieloletni bywalcy koncertów głównie punkowych, trochę nie mieliśmy większej styczności z muzyką niezależną. Dzięki temu, poszczególne koncerty chłonęliśmy i słuchaliśmy ich z większym zainteresowaniem niż np. na innych festiwalach. Polecamy obejrzeć naszą fotorelację! Kliknij tutaj.

 

RóbSzuM 2015 w Międzychodzie