Percival Schuttenbach – urodzinowy koncert na XX lecie zespołu

 

Percival w tym roku obchodzić będzie XXlecie swojej działalności! Z tej okazji zespół ogłosił koncert urodzinowy. Odbędzie się on na festiwalu fantastyki Pyrkon 27 kwietnia 2019 o godzinie 22:30, w Sali Ziemi. 

Na koncercie będzie można usłyszeć cięższe, metalowe aranżacje znanych już nam utworów, w tym również tych użytych w ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin! Ponadto, zespołowi towarzyszyć będzie kwarter smyczkowy oraz dodatkowe instrumenty perkusyjne.

 

Pragniemy połączyć tym koncertem wszystkie aspekty naszej twórczości – zarówno te związane z cięższymi brzmieniami, folkiem, jak i efektami współpracy przy ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin 3.

Pyrkonowa publiczność zawsze była nam droga i niezwykle przychylna – to właśnie na Pyrkonie odbył się do tej pory nasz największy, bijący rekord publiczności koncert z cyklu Wild Hunt Live.
W naszej muzyce inspiracja szeroko pojętą fantastyką odgrywa tak samo istotną rolę, jak fascynacja naszą rodzimą kulturą i tradycją. Wydarzenie to będzie więc wspaniałym podsumowaniem 20 lat naszej twórczości.