Riverside utworem „Story Of My Dream” zapowiada album z okazji 20lecia istnienia zespołu

 

Całkiem niedawno swoją premierę miał nowy kawałek formacji Riverside. Utwór „Story of My Dream” promuje jubileuszowe wydawnictwo zespołu – Riverside 20.

 

Riverside w tym roku obchodzi swoje 20ste urodziny! Zespół z tej okazji przygotował specjalne wydawnictwo – Riverside 20. Będzie to kompilacja wybranych utworów z dotychczasowej twórczości grupy, jednak w nowych, odświeżonych wersjach. Całość światło dzienne ujrzy 19 listopada tego roku.

W sieci pojawił się już nowy singiel, który zapowiada wspomnianą płytę. Utwór „The Story of My Dream” nagrany jest już w nowym składzie – z Maciejem Mellerem. Jak zapewnia zespół, to również przedsmak tego, jak formacja zamierza brzmieć na nadchodzącym ósmym albumie (premiera w 2022 roku!).

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi utworu „The Story of My Dream”:

„Story of My Dream” to kompozycja przygotowana specjalnie na nasze 20-lecie. Chcieliśmy, aby zawierała wszystkie charakterystyczne elementy naszego stylu, a także połączyła Riverside z pierwszej dekady, kiedy brzmieliśmy nieco „ciężiej”, z Riverside z drugiej dekady, tej bardziej melancholijnej. Tekst zawiera bezpośrednie cytaty i odniesienia do wielu naszych poprzednich tytułów piosenek.

Skąd w ogóle pomysł na takie wydawnictwo z okazji 20lecia zespołu?

W czasach „retroromanii”, playlist i wszelkiego rodzaju kompilacji pomyśleliśmy, że nie będzie najgorszym pomysłem uczcić naszą dwudziestą rocznicę takim wydawnictwem. Kompilacja zostanie podzielona na dwie części zatytułowane „The Shorts” i „The Longs” i zaprezentuje naszą dotychczasową karierę, podsumowując to, co zrobiliśmy do tej pory i przygotowując nas wszystkich na nadchodzący nowy album, który otworzy kolejny muzyczny rozdział dla Riverside.

RIVERSIDE – Story Of My Dream