My Riot z ostrym przekazem w utworze „Menda K***a Zdrada Krach”

 

W sieci dostępny jest kolejny utwór, którym zespół My Riot zapowiada nadchodzący nowy album. Posłuchajcie utwór z bardzo wymownym przekazem – „Menda K***a Zdrada Krach”.

 

Po dokładnie dziewięciu latach milczenia na polską scenę muzyczną powrócił zespół My Riot z utworem „Macheta”, który swoją premierę miał na początku listopada zeszłego roku. Tym utworem formacja przerwała wieloletnie milczenie i skomentowała obecną rzeczywistość. Teraz przyszedł czas na nowy kawałek. Z jeszcze mocniejszym przekazem. „Menda K***a Zdrada Krach” już samym tytułem wzbudzić może wiele emocji. 

Za powstały teledysk, który obejrzeć możecie poniżej, odpowiada Glaca oraz Mikołaj Górecki. Gościnnie na gitarze zagrał Magic, którego doskonale znamy już z grupy Sweet Noise.

Tak Glaca mówi o powstałym utworze:

Jest on efektem tego, w jaki sposób nasza psychika jest gwałcona każdego dnia przez ogromny zalew informacji, często kłamstw, jak jest poddawana propagandzie. Rządzący wtłaczają w przestrzeń publiczną miliony litrów niezrozumiałego bełkotu, co prowadzi do dezinformacji. Do pewnego czasu ludzie to wytrzymują, ale kiedyś następuje przekroczenie granicy i wtedy łatwo o niekontrolowany wybuch. Zmierzamy niestety właśnie w tym kierunku, w kierunku potężnej kolizji…

A dodatkowo na oficjalnym profilu YouTube możemy przeczytać:

To, w jakim stopniu ludzie potrafią ku***ć się za pieniądze i wpływy jest przerażające. Brak zasad i ideałów stał się obecnie normą, do której wszyscy się przyzwyczajają. Mendy, zdrajcy i donosiciele są wszędzie, w każdej dziedzinie naszego życia. To numer dla nich wszystkich.

My Riot – Menda K***a Zdrada Krach feat Magic