Evanescence utworem „Better Without You” zapowiadają nadchodzącą płytę

W sieci dostępny jest kolejny utwór, którym zespół Evanescence zapowiada nadchodzącą nową płytę. Posłuchajcie kawałka „Better Without You”.

 

Album „The Bitter Truth” będzie piątym studyjnym wydawnictwem zespołu Evanescence. Jego premiera zaplanowana została na 26 marca 2021 roku. Album ukaże się nakładem BMG. Czego możemy spodziewać się po płycie? Na pewno mocnego, jednocześnie wpadające w ucho brzmienia, które w połączeniu z błyskotliwymi tekstami Amy Lee ukazuje nam nieprzyjemne doświadczenia grupy w świecie muzyki rozrywkowej i show biznesu. Znamy też okładkę płyty:

 

 

Album „The Bitter Truth” dostępny będzie w kilku wersjach: CD (Jewelcase), CD (Digipack), podwójny winyl i limitowane pudełko deluxe zawierające notes, plakat oraz kasetę magnetofonową z nagraniami z procesu powstawania płyty. 

„The Bitter Truth” (Gorzka Prawda) to kolekcja gitarowych utworów o tematyce poruszającej (często gorzkie) realia XXI wieku. Jest to pierwsza płyta z nową muzyką od ponad dekady i naprawdę mocny, rockowy album.

Do tej pory poznaliśmy już kilka singli z nadchodzącej płyty: „Wasted On You” czy „Yeah Right„. „Better Without You” jest kolejnym utworem, którym zespół Evanescence zapowiada wydawnictwo „The Bitter Truth”

Evanescence – Better Without You

 

Evanescence

To amerykańska formacja rockowa, założona w Little Rock, w stanie Arkansas. Powstała w 1995. Założycielami grupy są wokalistka/pianistka Amy Lee oraz gitarzysta Ben Moody. W 2003 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Wind-up Records i wydał swój pierwszy, studyjny album Fallen. Krążek osiągnął sprzedaż 17 milionów egzemplarzy.

Skład zespołu zmieniał się parokrotnie.

Dyskografia zespołu:

  • Fallen (2003)
  • The Open Door (2006)
  • Evanescence (2011)
  • Synthesis (2017)

Źródło.