Red Hot Chili Peppers kolejnym utworem zapowiadają nadchodzącą nową płytę

 

Poznaliśmy kolejny utwór, którym formacja Red Hot Chili Peppers zapowiada nadchodzące wydawnictwo.

 

Przed nami premiera nowej płyty formacji Red Hot Chili Peppers. Album „Unlimited Love” będzie dwunastą w dorobku zespołu. Jej premiera zaplanowana została na 1 kwietnia. Znajdziemy na niej 17 premierowych kompozycji, łącznie z „Black Summer” oraz „Not the One„, które do tej pory zapowiadały wydawnictwo.

Tak zespół zapowiada nowy album:

Naszym jedynym celem jest zagubienie się w muzyce. My (John, Anthony, Chad i Flea) spędziliśmy tysiące godzin, wspólnie i indywidualnie, doskonaląc nasze rzemiosło, aby stworzyć najlepszy album, jaki mogliśmy. Spędziliśmy dni, tygodnie i miesiące na słuchaniu się nawzajem, komponowaniu, swobodnym jamowaniu i układaniu owoców tych jammów z wielką starannością i celem. Dźwięki, rytmy, wibracje, słowa i melodie wciągnęły nas w zachwyt. Pragniemy rzucić światło na świat, podnosić na duchu, łączyć i zbliżać ludzi. Każda z piosenek na naszym nowym albumie UNLIMITED LOVE odzwierciedla nasze spojrzenie na wszechświat. To jest misja naszego życia.

I jak dodaje jednocześnie Frusciante:
Kiedy zebraliśmy się, aby zacząć pisać materiał, zaczęliśmy od grania starych piosenek takich ludzi jak Johnny „Guitar” Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett i inni. Stopniowo zaczęliśmy wprowadzać nowe pomysły i zamieniać jammy w piosenki, a po kilku miesiącach graliśmy tylko nowe rzeczy. Uczucie bezwysiłkowej zabawy, jaką mieliśmy, grając piosenki innych ludzi, towarzyszyło nam przez cały czas pisania. Dla mnie ta płyta reprezentuje naszą miłość i wiarę w siebie.

 

Red Hot Chili Peppers – Not the One

 
 

Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love – utwory:

 1. Black Summer
 2. Here Ever After
 3. Aquatic Mouth Dance
 4. Not the One
 5. Poster Child
 6. The Great Apes
 7. It’s Only Natural
 8. She’s a Lover
 9. These Are the Ways
 10. Whatchu Thinkin’
 11. Bastards of Light
 12. White Braids & Pillow Chair
 13. One Way Traffic
 14. Veronica
 15. Let ’Em Cry
 16. The Heavy Wing
 17. Tangelo