Red Colt powraca z nowym utworem. Poznajcie kawałek „Oka błysk”

facebook | youtube | serwisy streamingowe

 

Nie tak dawno w sieci pojawił się nowy kawałek warszawskiej formacji Red Colt. Poznajcie utwór „Oka błysk”!

 

Red Colt to warszawski zespół rockowy założony w 2016 roku. Jest to świetnie zgrany kwartet, mający za sobą dziesiątki koncertów. W muzyce grupy wyraźnie wyczuć można inspirację klasycznym hard rockiem z lat 80′ i 90′. Nie inaczej jest w najnowszym utworze, którym formacja przerywa milczenie.
 
Kawałek „Oka błyskłączy w sobie ciężkie, mroczne brzmienia z melancholijną nutą orientu. Fundamentem utworu są hipnotyzujące partie basu wraz z głęboko brzmiącą perkusją. Poruszająca niezbadane zakamarki duszy sekcja rytmiczna okraszona została mięsistymi gitarowymi riffami. Dopełnieniem tej przesiąkniętej orientalnym mistycyzmem muzycznej mieszanki jest wokal, którego wysokie tony wydobywają z utworu esencję jego przesłania: ludzkie życie jest niczym wobec nieodgadnionej tajemnicy śmierci.
 

 

Red Colt – Oka Błysk

 

Red Colt to warszawski zespół rockowy, który swoich początków sięga 2016 roku. Jest to kwartet, który na swoim koncie ma już dziesiątki koncertów. Jak sami siebie określają: twórcy szybkich, przesterowanych kawałków oraz melodyjnych ballad.
 
W muzyce zespołu wyraźnie wyczuć można inspirację klasycznym hard rockiem z lat 80′ i 90′. Nie ma w niej jednak przesadnej ortodoksji, dzięki czemu twórczość ta jest czymś więcej niż tylko kolejnym powieleniem starego, sprawdzonego, lecz już nieaktualnego schematu. Znakomicie dopełniająca się sekcja rytmiczna oraz charyzmatyczny wokalista to skład, którego nie powstydziłby się nawet sam Peter Grant.