Prorock – premiera drugiego albumu „Na bezdechu”

facebook | youtube | www

 

Za nami premiera drugiego krążka formacji Prorock. Poznajcie szczegóły wydawnictwa „Na bezdechu”.

 

W listopadzie 2021 światło dzienne ujrzał drugi krążek zespołu Prorock. Wydawnictwo na początku ukazało się tylko na platformach streamingowych. Całkiem niedawno jednak formacja doczekała się fizycznego wydawnictwa albumu. Płyta „Na bezdechu” to osiem autorskich kompozycji. Zespół chciał na krążku uzyskać brzmienie podobne do klasyków rocka z początku lat 90tych. Jak to bywa w tworzeniu grupowym, każdy z zespołu miał swój wkład w kształt stworzonych utworów.

O czym jest płyta „Na bezdechu„? Zdradza zespół:

Mimo, że jesteśmy różni to udało nam się złożyć utwory w pewną koncepcyjną całość. Opowiadają one o otaczającej nas rzeczywistości i tym jak w tę rzeczywistość wpisujemy się my – ludzie dwudziestego pierwszego wieku. Jak żyjemy? Pracujemy często ponad siły, dostosowując się bezkrytycznie do procedur, norm i zasad wyznaczonych przez innych. Ciągły wyścig z czasem, brak wytchnienia, chęć zdobycia pozycji społecznej, zawodowej czy dóbr materialnych stają się ważniejsze niż proste i doceniane kiedyś wartości jak rodzina, miłość czy przyjaźń. Udajemy innych niż jesteśmy po to by być „fajnym”, akceptowanym  i spełnić czyjeś oczekiwania. Słuchamy innych, ale czy słyszymy siebie? Czy wiemy czego rzeczywiście pragniemy? Czy wiemy kim jesteśmy?

Jednym z utworów promujących wydawnictwo był kawałek „Gniew”:

 

Prorock – Gniew

 

Zespół PROROCK to spełnienie marzeń z okresu młodości – na początku była to dwójka szaleńców/zapaleńców, którzy bardzo chcieli tak jak Lombard czy Pink Floyd dawać ludziom radość swoją twórczością. Z czasem do tej dwójki zaczęli dołączać następni zapaleńcy. Jak to zwykle bywa działo się różnie, raz lepiej, raz gorzej, jedni przychodzili, inni odchodzili, ale każdy pozostawiał po sobie coś. Jedni nuty, inni tylko wspomnienia, ale bez tego nie byłoby dzisiejszego PROROCKA. 

Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa – epkę i dwie pełnowymiarowe płyty. 

Obecny skład zespołu wykrystalizował się dwa lata temu i wygląda następująco:

Lena – wokal

Damian Mendlikowski – instrumenty klawiszowe

Paweł Kulpa – gitara

Jacek Tomczak – gitara

Tomasz Grzywa – gitara basowa

Tomasz Duszczak – perkusja