Oya – „raczej klasyczny ale zarazem bardzo świeży rock” na płycie „Jak najdalej stąd”

facebook | youtube

 

Oya, strzegomska formacja, całkiem niedawno wydała swój debiutancki album. Płyta „Jak najdalej stąd” jest już dostepna w wersji fizycznej!

 

Zespół OYA gra „raczej klasycznego ale zarazem bardzo świeżego rocka„. Grupa od wielu lat tworzy i koncertuje. Teraz w końcu postanowili skupić się na wydaniu płyty. Album „Jak najdalej stąd” jest debiutanckim wydawnictwem. I jak zdradza formacja: Miłośnicy gitarowego grania będą zadowoleni!

Członkowie zespołu bardzo klasycznie (jak na szlachetnego rocka przystało) podchodzą do tematu tworzenia. Zapytani o proces powstawania płyty mówią tak: Nikogo tu nie zaskoczymy, działamy raczej standardowo.

W naszym przypadku najpierw powstaje muzyka. Później pisze się do niej tekst. Kiedy wszystkie utwory są gotowe, wchodzimy do studia. Nagrywamy sekcję, bas z perkusją. Później gitary, wokale i na końcu różne efekty dźwiękowe, ozdobniki. Bawimy się efektami, przestrzenią. Później wszystko jest miksowane w jedną całość. Pozostaje tylko pokazać ludziom to co stworzyliśmy.

I tak właśnie powstał wspomniany już album „Jak najdalej stąd”. Z pewnością zachwyci on wszystkich tych, którzy w muzyce szukają tego, co najważniejsze – emocji i chwytliwych melodii. 

Płytę kupić można poprzez bezpośredni kontakt z zespołem.

 

Oya – Bez grosza

 

Co sam zespół mówi o swojej muzyce?

Jest ona na pewno  ściśle związana z gitarowym graniem. Są mocniejsze utwory, są ballady, ale jednoznacznie nie jesteśmy w stanie sklasyfikować tej muzyki w konkretnym gatunku. Staramy się nie ograniczać, tworząc muzykę. Dla nas to po prostu rock & roll.

I po chwili dodają:

Nie kierujemy naszej twórczości do konkretnej grupy odbiorców. Na pewno spodoba się fanom gitar i rock & rolla ale myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Nawet ludzie na co dzień słuchających innych gatunków muzycznych.

Oya – Jak najdalej stąd