PROLETARYAT

NOWY ALBUM-STARY, DOBRY PROLETARYAT

   Po blisko ośmiu latach od premiery płyty „Oko za oko” legendarny polski zespół powraca z nowym materiałem. Album „Ząb za ząb” zagościł na sklepowych półkach w piątek 17 marca. W ostatnim czasie kapela podzieliła się z fanami dwoma świeżymi singlami z nowego krążka. „Nie damy się” i „Szajba” z powodzeniem podbijają serwisy streamingowe. Drugi z wypuszczonych utworów pojawił się wraz z klipem na oficjalnym kanale YouTube zespołu.

Proletaryat to zespół-monolit, który przez 35 lat działalności wydał 11 albumów studyjnych i zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. Metalowy skład z Pabianic już w latach 80. szturmem podbijał serca słuchaczy. Dziś udowadnia, że zarówno na scenie, jak i w studiu wciąż jeszcze ma wiele do powiedzenia. Najnowszy album w niczym nie odstaje od starych wydawnictw, które Proletaryat ma na swoim koncie. Co więcej, jest mocniejszy od poprzedniego zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Usłyszymy tu rasowy crossover z pulą bezkompromisowych tekstów, w których wciąż kipi wrzątek buntowniczej krwi.

,,Muzycznie to jest oczywiście kontynuacja tego, do czego przez lata przyzwyczailiśmy swoich fanów. Przelewamy to z naszych serc prosto na instrumenty” – tłumaczy Wiktor Daraszkiewicz, gitarzysta zespołu.

„Kultywujemy swoją misję i głośno akcentujemy, co nam się nie podoba. W tekstach fani znajdą wiele odniesień do bieżącej sytuacji geopolitycznej oraz nawiązania do sytuacji pandemicznych. Każdy to odczuł na własnej skórze bardzo mocno, byliśmy muzycznie wyautowani przez dwa lata. Wracamy poturbowani, ale silniejsi i jeszcze bardziej wkurzeni.” – dodaje wokalista Tomasz ,„Oley” Olejnik.

10 marca Proletaryat zaprezentował teledysk do utworu „Szajba”, który wraz z singlem „,Nie damy się” promuje ich najnowszy krążek. Oba utwory spotkały się z ciepłym przyjęciem, co widać po entuzjastycznych komentarzach w mediach społecznościowych zespołu. Album „Ząb za ząb” jest już dostępny do kupienia w dobrych sklepach muzycznych oraz w sieci salonów Empik. Wraz z premierą płyty zespół wyruszył także w trasę koncertową „Nie damy
się 2023”. Wiosenny etap trasy obejmuje kilkanaście miast. Proletaryat pojawi się m.in. w Białymstoku, Krakowie, Częstochowie, Zamościu, Gdyni, Koszalinie i Szczecinie. Ogłoszone koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem fanów – część z nich wkrótce może zostać wyprzedana.                                                                     

v                                                  

„Jesteśmy gotowi i zmotywowani, by dać z siebie wszystko podczas tegorocznych koncertów
klubowych i plenerowych”- zwierza się Robert „Mały” Hajduk, perkusista.

„Cieszymy się, że po latach znów zagramy na festiwalu w Jarocinie. Zapowiada się mocno aktywny koncertowo rok. Choć nie możemy jeszcze dzielić się niektórymi tegorocznymi planami, mogę zdradzić jedno… BĘDZIE OGIEŃ!”.

Proletaryat jest pełen energii do działania. Bardziej niż kiedykolwiek otwiera się na nowe technologie: stworzył oficjalny kanał na YouTube, zamieszcza utwory na serwisach streamingowych, regularnie nagrywa filmiki dla fanów na Facebooku. Chce wyjść ze swoją twórczością nie tylko naprzeciw wiernym fanom – pragnie dotrzeć także do młodszych entuzjastów gatunku. Z każdym kolejnym krokiem pokazuje, że próbę czasu przetrwał w wielkim stylu, udowadniając, że miłość do muzyki jest ponadczasowa, niepokonana i nieśmiertelna.
Jeśli szukasz w muzyce solidnej dawki mocnych brzmień i autentycznego, szczerego przekazu, koniecznie zapoznaj się z albumem „Ząb za ząb”. Nie przegap również okazji, by usłyszeć Proletaryat na żywo w trakcie trasy „Nie damy się 2023” lub na letnich festiwalach.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu zespołu na Facebooku i zasubskrybowania kanału YouTube, aby otrzymywać najświeższe informacje o Proletaryacie regularnie i z pierwszej ręki.

http://www.facebook.com/proletaryatpl

http://www.youtube.com/@proletaryatofficial