„Nietykalna” czyli nowy singiel od Velow

Solidna dawka gitar, chwytliwe brzmienie, zadziorny wokal i niebanalna refleksja w tekście, a to wszystko znajdziecie w najnowszej propozycji od szczecińskiej kapeli Velow. Posłuchajcie singla Nietykalna!

Velow to pięcioosobowa grupa znajomych, którzy postanowili chwycić za instrumenty, aby dać upust swoim emocjom i wyrazić własną optykę otaczającej ich rzeczywistości. Zespół w składzie: Eryk Pacyna (wokal), Tomasz Guz – (gitara), Sebastian Lisiecki – (gitara), Wiktor Kowalczyk (bas) oraz Krystian Tomasiak (perkusja) pochodzi ze Szczecina i powstał w 2021 roku, jednak na swoim koncie ma już dobrze przyjęte single: „Omamiony”, „Mimo strat” i „Paranoja”.

Kolejnym rozdziałem ich kariery jest utwór „Nietykalna”. Gitarowy numer jest absolutnie reprezentatywną odsłoną brzmienia Velow, na które składają się enigmatyczne teksty i energiczna muzyka, tworząc rockową mieszankę wybuchową. Jak sami przyznają — ich muzyka to spójna opowieść.

„Nietykalna opowiada o problemach obojętności w relacjach. O wchodzeniu w rutynę i związanych z tym przemyśleniach. Kiedy z całych sił próbujemy utrzymać płomień, który ledwo się tli, czasem może dojść do refleksji — czy na pewno powinien dalej płonąć, a może już czas, aby zgasł?” mówią członkowie zespołu Velow.

Singiel Nietykalna jest jednocześnie symbolicznym wyjściem z mroku zespołu. Utwór jest bowiem bezpośrednią zapowiedzią debiutanckiego albumu Velow, zatytułowanego „Wizje”.  Wydawnictwo ujrzało światło dzienne już 14 kwietnia, a tuż po jego premierze muzycy ruszą w trasę z nowym materiałem, która obejmie pięć przystanków w całej Polsce: