Polsko-Ukraiński zespół Bastard Disco publikuje teledysk do pierwszego singla z nadchodzącego albumu

 

Alternatywno-rockowa formacja z Warszawy – Bastard Disco, zapowiada swój trzeci album singlem “Satelity”. Utwór dostępny jest już w większości popularnych serwisów streamingowych.

 

Bastard Disco to Polsko – Ukraińska formacja, która muzycznie skupia się wokół rockowej alternatywy. Zespół kilka dni temu wypuścił singiel „Satelity”, którym to zapowiada nadchodzący nowy album. Jak zdradza nam Iurii Kasianenko, wokalista grupy:

Utwór „Satelity”, inspirowany opowiadaniem „The last night of the world” Raya Bradbury’ego, filmem „Melancholia” Larsa von Triera oraz wierszem „Piosenka o końcu świata” Czesława Miłosza, porusza tematykę końca świata ze sporą dozą ironii.

Kawałek powstał jesienią 2021 roku, jednak dziś nabiera nowego, nieoczekiwanego kontekstu w obliczu wojny w Ukrainie:

W tym momencie najważniejsze, by trzymać się razem i nie tracić ani humoru, ani wiary w lepsze jutro – mimo wszystko.

Bastard Disco – Satelity

 

Trzecia płyta Bastard Disco ukaże się w drugiej połowie kwietnia 2022. Wprowadza ona nowe oblicze zespołu: teksty zostały napisane po polsku (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich płyt w języku angielskim), natomiast nad miksem i masteringiem albumu czuwali kolejno Zach Weeks z God City Studio w Salem US i Magnus Lindberg z VRTKL Audio w Sztokholmie.

Bastard Disco dzielili scenę z takimi zespołami, jak Japandroids czy Shame, grali również m.in. na Soundrive, Spring Break czy OFF Festival. Ich dotychczasowy dorobek to dwa albumy wydane we współpracy z wytwórnią Antena Krzyku. Płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez prasę i recenzentów, w tym Noisey Magazine Poland, Red Bull Music, Porcys, Radio Trójka, Gazetę Wyborczą, Gonzo Circus czy Ox Fanzine.