Pol’and’Rock Festival 2021 – nowe miejsce oraz płatne wejściówki

Jurek Owsiak na terenie Lotniska Makowice – Płoty, fot. Bartosz Chodorowski

 

We wczorajszej audycji Zaraz Będzie Ciemno, którą co poniedziałek prowadzi Jurek Owsiak w Antyradiu, usłyszeliśmy o zmianach, które czekają nas w tym rocku w związku z tegorocznym Pol’and’Rock Festival (dawniej Woodstock).

 

Przed nami 27. edycja Pol’and’Rock Festival / Przystanek Woodstock. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 29 – 31 lipca. Jednak ze względu na panującą epidemię i konieczność innego podejścia do organizacji przedsięwzięcia, organizatorzy postanowili zmienić lokalizację oraz nieco formę festiwalu.

Szukając w pełni otoczonego terenu, tegoroczne wydarzenie przeniesie się na lotnisko Makowice – Płoty w województwie Zachodniopomorskim. A sam festiwal przyjmie formę hybrydową – dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów w internecie.

 

 

Pol’and’Rock Festival – płatne wejściówki

27. Pol’and’Rock Festival zorganizowany zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie jego uczestników. Każdy przed wejściem na teren festiwalu zostanie przebadany pod kątem obecności wirusa COVID-19. W związku z tym wprowadzone zostały płatne wejściówki, które pokryją wykonywanie testów. Dodatkowo, otrzymamy również pakiet maseczek, płyny dezynfekujące oraz żetony na prysznice.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami oraz wejściówkami: tutaj można się zapisać do listy mailingowej.

 

 

Jak podają organizatorzy:

Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy pewni co do tego, że 27. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Prowadziliśmy standardową korespondencję, przygotowywaliśmy szczegółowe plany naszych działań w tym miejscu. Jednak pandemia się nie cofa, nie słabnie na siłach, a my nie chcemy nadal, przez kolejne miesiące, pozostawać w czterech ścianach. Postanowiliśmy zatem znaleźć nowe miejsce, które daje nam możliwość organizacji wydarzenia w plenerze w sposób maksymalnie bezpieczny. Po pobytach w 4 lokalizacjach, znaleźliśmy Makowice – miejsce niezwykłe, w którym powoli zaczynamy budować Najpiękniejszy Festiwal Świata. Bardzo cieszymy się na spotkanie na łonie natury, jednak już teraz wiemy, że organizacja festiwalu w realiach pandemii będzie od nas wszystkich wymagać pewnych wyrzeczeń i wprowadzenia specjalnych zasad, na jakich będziemy na nim ze sobą przebywać. Zrobimy wszystko, aby i nasi uczestnicy i ich rodzice mogli się czuć spokojnie.