„Pistol” – oficjalny zwiastun serialu o Sex Pistols

 

Poznaliśmy oficjalny zwiastun serialu o Sex Pistol. Premiera „Pistol” już w maju!

 

 

„Pistol” to sześciodcinkowa seria będąca kroniką historii legendarnego punk-rockowego zespołu Sex Pistols, jednej z grup zmieniających kulturę, które zrewolucjonizowały muzykę w Londynie, a potem w reszcie świata. Twórcami są  Craig Pearce oraz Frank Cottrell-Boyce. Całość nakręcona została na podstawie książki „Lonely Boy: Tales From A Sex Pistol”. Premiera zaplanowana została na 31 maja

Akcja dzieje się w połowie lat 70. XX wieku. Zwiastun, który możemy obejrzeć poniżej, podkreśla status zespołu jako rozbrykanych żartownisiów i antagonistów brytyjskiej instytucji, z Johnnym Rottenem (Anson Boon) i Sidem Viciousem (Louis Partridge) na czele.

Całość dostępna będzie na platformie Hulu.

 

Pistol | Official Teaser – Destroy | FX

 

W zeszłym roku John Lydon bezskutecznie próbował zablokować serię. Starał się o zablokowanie wykorzystania piosenek w serii. I jak sam twierdził:

Uważam to za kompletnie pozbawione jakiegokolwiek szacunku gówno, z jakim musiałem się zmierzyć. Zatrudnili aktora, który miał zagrać mnie, ale kogo ten aktor gra? Na pewno nie mnie. Mogę z tym iść tylko do sądu. Jeśli myślicie, że możecie mnie sobie tak podeptać to się grubo mylicie. Nie obejdzie się bez wielkiej zadymy. Jestem Johnny i jeśli wejdziecie mi w paradę pożałujecie tego.