Perpetual prezentuje nowy album „Backlash” – idealna propozycja dla fanów metalu

facebook | bandcamp | instagram | youtube | spotify

 

Za nami premiera nowego albumu formacji Perpetual – „Backlash”. Zapraszamy do poznania najnowszej twórczości zespołu.

 

W niedzielę, 16 stycznia, swoją premierę miało najnowsze wydawnictwo zespołu Perpetual. EPka „Backlash” to idealna propozycja dla fanów metalu, szczególnie z okolic groove i thrash. Całość dostępna jest na platformach streamingowych, do których odnośniki znajdziecie wyżej.

Nowa płyta to również nowe rozdanie w zespole. Choć część materiału gotowa była od kilku lat, praca nad nim rozciągała się w czasie ze względu na kilka roszad w składzie, a także logistyczne problemy związane z nadejściem obecnie panującej pandemii. Finalnie, „Backlash” stworzono w składzie: Alan Durajewski (wokal), Mateusz Gorczyński (gitara i dodatkowe wokale), Mateusz Fryda (gitara) oraz Jakub Milszewski (gitara basowa). Na perkusji, ze względu na chwilowe braki w zespole, gościnnie wystąpił Łukasz Raczkowski, którego fani grupy znają z początków grania. Już po zakończeniu nagrań do grupy dołączył nowy perkusista – Dariusz Formela.

 

PERPETUAL – Backlash [OFFICIAL EP STREAM] 2022

 

Nowe wydawnictwo to również odświeżenie muzyczne. Perpetual rozszerzył mieszankę groove metalu i klasycznego thrashu, jaką można było usłyszeć na wcześniejszym wydawnictwie, o nowe wpływy. Z jednej strony na albumie są „Incapacitated” i „Parallel Reality”, szybkie, bezpośrednie numery, które już są bardzo dobrze odbierane koncertowo. Z drugiej strony znalazło się też miejsce na lekko przełamany rytmicznie „Fourth Dimension” czy „balladę” (cudzysłów zamierzony) w postaci „The Unknown”. Słychać wpływ klasyków gatunku, spod znaku choćby Testament, Sepultury czy Kreator, ale nieco więcej głosu zyskały współczesne wpływy, na które również powołuje się Perpetual – od Lamb of God, Sylosis czy The Haunted, po scenę metalcore.