PERCIVAL – Zakazane piosenki – koncert online

 

11 listopada miał miejsce wyjątkowy koncert. Zespół Percival wykonał dla nas pieśni patriotyczne i powstańcze.

 

11 listopada przypada Święto Niepodległości. Zespoły różnie celebrują ten dzień. Grupa Percival postanowiła tegoroczną rocznicę uczcić wyjątkowym koncertem. W ponad godzinnym wydarzeniu mogliśmy usłyszeć repertuar pieśni patriotycznych, partyzanckich i powstańczych. Jak sam zespół zapraszał:

 

Pierwszy raz zaprezentujemy Wam w tej formie nasz dawno zapomniany projekt, którego repertuar skupia się na autentycznych pieśniach patriotycznych, partyzanckich i powstańczych z okresów I i II wojny światowej, powstania warszawskiego i powstania styczniowego.

To pieśni tych, którzy w różnym okresie walczyli o wolność, często oddając za nią życie. To również pieśni zwykłych ludzi, którzy w czasach okupacji, wojny i niedoli walczyli, by przeżyć. Śpiewając te pieśni pragniemy sprawić, by ich historia nigdy nie została zapomniana.

Mimo, iż koncert odbył się zupełnie nieodpłatnie, Percival nie kryje wdzięczności za zakupione wirtualne bilety. W każdej chwili możemy wesprzeć grupę zaglądając na ich zespołowy sklep: tutaj.

Koncert odbył się w składzie: Katarzyna Bromirska, Mikołaj Rybacki, Ewa Pitura oraz Michał Lange

Dźwięk: Daniel Bigaj

Kamera i światła: Marcin Somerlik

 

PERCIVAL – Zakazane piosenki – KONCERT ONLINE