Last of The Crown – połączenie metalcore’u, djentu i metalu progresywnego

facebook | youtube | instagram | www | spotify | tidal | bandcamp

 

Zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji.
Jednak tak długo, jak długo będziemy się
starać i próbować,
scena metalowa, którą reprezentujemy będzie istnieć!

 

Zespół Last of The Crown swoich początków sięga 2017 roku. Powstał w Katowicach. Założycielami formacji byli ex członkowie Part of The Beginning: Bartłomiej Szopa i Bartłomiej Kulik. Styl grupy to połączenie różnych inspiracji muzycznych poszczególnych członków Last of The Crown. Sam zespół określa go jako połączenie metalcore’u, djentu i metalu progresywnego.

W 2018 roku swoją premierę miała debiutancka płyta „Volume 1”, która powstała praktycznie w całości w domach członków kapeli. Dwa lata później zespół wydał EPkę „Arbitrary”. Znajdziemy na niej pięć autorskich kawałków będących przedsmakiem stylu, w którego kierunku zmierza twórczość Last of The Crown. Jak sam zespół opisuje wydawnictwo:

Na krążku znajdziemy zarówno ciężkie riffy z agresywnymi screamami, a także melodyjne śpiewane partie wzbogacone subtelną elektroniką i przestrzennie brzmiącymi gitarami.

 

Zespół jako swoje największe dotychczasowe osiągnięcie wymienia występ na festiwalu Przystanek Żory, na który dostał się zdobywając w eliminacjach zarówno nagrodę jury, jak i publiczności. Ponadto, dzielił już scenę z takimi zespołami jak: Acid Drinkers, Jelonek, Power of Trinity, Cochise, Łydka Grubasa czy Virgin Snatch. 

Pod koniec 2019 roku managerem zespołu został Radosław Ozi Góra. O kulisach swojej działalności formacja opowiada między innymi w prowadzonym przez siebie vlogu na kanale YouTube.

Obecnie Last of The Crown tworzą:

Piotr Miliczek – wokal
Marek Lorenc – gitara
Damian Sonek – gitara
Bartłomiej Szopa – bas
Bartosz Leszczyński – perkusja

Last of The Crown – Reaper