Parzybroda – IX edycja – 2019

 

Zapraszamy na festiwal pod wezwaniem Jana Parzybrody i Edwarda Stachury! To impreza łącząca przeróżności, wykorzystująca kujawskie krajobrazy oraz szatańskie zdolności. Będą miały miejsce koncerty, odczyty literackie, projekcje filmowe, spacery i warsztaty.

 

Festiwal Parzybroda powstał jako przedłużenie działalności klubu Fado w Aleksandrowie Kujawskim. Wydarzenie to wyróżnia się na tle innych w naszym kraju. Odbywa się aż w 3 miastach! 

Miejscowości, w których odbywa się Parzybroda są położone bardzo blisko siebie. Wydarzenia festiwalowe rozegrają się w różnorodnych przestrzeniach: w bibliotece, w kinie (Ciechocinek), w klubie Fado (Aleksandrów Kujawski), w lesie nad rzeczką (Białe Błota k. Aleksandrowa Kujawskiego).

Po więcej zapraszamy do naszego wywiadu z organizatorami. 

 

 

W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja Festiwalu Parzybroda. Organizatorzy zadbali o bardzo dobre zaplecze muzyczne!

Na róznych scenach zobaczymy: Dezerter, Mikołaj Trzaska, The Pau, Kiev, Konrad Góra, Cojot Carlos, Adam Borzic, Zofia Bałdyga, Maciej Bobula, Ilona Witkowska, Jakub Sęczyk, Aleksander Trojanowski, Rafał Różewicz oraz Natalia Dziuba.

Dodatkowo, w kinie w Ciechocinku odbędą się projekcje tak dobrych filmów jak „Dezerter – nie ma zagrożenia” oraz „Wojaczek”! Będą miały miejsce również warsztaty twórczego pisania dla młodzieży.

Szczegółowa rozpiska wydarzeń.

 

Festiwal Parzybroda