Niesamowita Sprawa – „zwykłe piosenki” czyli miejski folk, akustyczny punk i piosenka poetycka.

facebook | youtube | spotify

 

Niesamowita Sprawa to zespół z wyjątkowo ciekawą historią. Początkowo był to akustyczny duet, który doskonale znany był w Poznaniu. Spotkać ich mogliśmy na ulicach czy deptakach wspomnianego miasta, gdzie to grywali autorskie utwory.

Obecnie zespół Niesamowita Sprawa to już pełnowymiary skład sceniczny. Posiada bogate doświadczenie koncertowe na różnego rodzaju scenach. Można ich było usłyszeć między innymi na plenerowych imprezach lokalnych, jak np. Dniach Puszczykowa czy Pyrlandia Aquanet Festival w Poznaniu jak również na koncertach klubowych. Grupa zawsze daje żywiołowe koncerty, w trakcie których publiczność wciągana jest do wspólnej zabawy.

 

Zdjęcie: oficjalny profil facebook zespołu, źródło

 

Muzyka jaką tworzą określana jest jako miejski folk, akustyczny punk, piosenka poetycka. Z kolei sam zespół swoją twórczość określa nie inaczej jak „zwykłe piosenki„. Muzyka przyjemna w odbiorze – energetyczna z inteligentnym przekazem – sprawia, że grupa zdobywa przychylność szerokiego spektrum publiczności.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu grupy:

Życie daje człowiekowi w dupę, bez dwóch zdań. Zimne piwo z kumplami w piątek należy się jak psu zupa. Ale chciałoby się czegoś jeszcze. Czegoś prostego, ale nie prostackiego, szczerego, ale nie chamskiego, radosnego, nie głupawego, czegoś co rozciągnie skrzywiony pysk w uśmiechu. Zwykłej cholernej piosenki. I to jest coś co akurat mamy, mamy tego dużo i chętnie się podzielimy.
 
 

Niesamowita Sprawa na kwarantannie Optymistyczna Piosenka