Neaghi utworem „The Last Redemption” zapowiadają nadchodzącą płytę

 

Kilka dni temu poznaliśmy drugi singiel, który zapowiada nadchodzący debiutancki album formacji Neaghi. Posłuchajcie kawałka „The Last Redemption”.

 

Neaghi to wrocławska grupa, która powstała w marcu 2018 roku. Jej założycielami są byli muzycy grupy LOKIAN: Lever (wokal, ex-Injected Hate), Wojbass (gitara basowa, ex-Kreon) oraz Lukas (perkusja, ex-Demogorgon). Do składu dołączyli również gitarzyści: Michał Kaszczyszyn i Rafał Janowski, którego wkrótce zastąpił Adam Mickiewicz. Już w pełnym składzie zespół skupił się na tworzeniu autorskiego materiału i pracy nad debiutancką płytą.

Premiera „The Last Redemption” zaplanowana została na 19 lipca tego roku. Światło dzienne ujrzy nakładem Wytwórni Muzycznej Soliton. Będzie to tak zwany concept album, w którym znajdziemy mieszankę thrash, death, prog i black metalu. W warstwie lirycznej będzie to z kolei smutna, refleksyjna opowieść o rozpaczy, gniewie i bólu. Opowieść o miłości, samotności i bezsilności. To wędrówka po mrocznych zakamarkach świata pełnego obłudy i kłamstw, cierpienia i wszechobecnego zła. Zespół zawędruje również w głąb ludzkiego umysłu.

Utwór „The Last Redemption„jest drugim singlem, który zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Gościnnie na pianinie zagrał Harsha Dasari, który jest jednocześnie producentem płyty. 

 

Neaghi – The Last Redemption

 

„Whispers of Wings” tracklista:

 1. Intro
 2. Whisper of Your Wings
 3. Painting a Dead Man’s Face Red
 4. Diabolical Mark
 5. No Man’s Land
 6. Cyclone of Lies
 7. Demons Reborn
 8. Ashes of Fear
 9. The Awakening of Evil
 10. Angel of Darkness
 11. State of Mind
 12. The Last Redemption