Myles Kennedy z tytułowym utworem z nadchodzącej płyty „The Ides of March”

 

Poznaliśmy kolejny singiel, którym Myles Kennedy zapowiada swoją solową płytę. Poznajcie tytułowy utwór z albumu „The Ides of March”.

 

14 maja swoją premierę będzie miał nowy solowy album Mylesa Kennedy’ego. Muzyka, którego wszyscy doskonale znamy z grupy Alter Bridge czy ze wspólnego grania ze Slashem. Płyta “The Ides Of March” powstała głównie dzięki panującej epidemii i przerwie od koncertowania. Wydawnictwo będzie zdecydowanie bardziej rockowe niż pierwszy solowy album Myles’a – “Year Of The Tiger” (premiera: 9 marzec 2018r.). Ten drugi poszedł w stronę akustycznego brzmienia oscylującego wokół country.

W pracy nad albumem uczestniczyli również Zia Uddin na perkusji oraz Tim Tournier na gitarze basowej. Produkcją z kolei zajął się Michael “Elvis” Baskette.

Do tej pory poznaliśmy już utwór „In Stride” (posłuchaj tutaj), którego głównym przekazem była po prostu konieczność wyluzowania. Inspiracją do jego stworzenia były początki lockdownu, kiedy to wszyscy masowo wykupywali zapasy papieru toaletowego i innych artykułów i robili z tego zapasy. Teraz przyszedł czas na tytułowy utwór z albumu „The Ides of March”. Jest ro również najdłuższy kawałek na płycie. Jak zdradza Myles, piosenka ta powstała dość szybko, po kilku drinkach. Jest ona próbą podsumowania znudzenia i frustracji, którą wszyscy odczuwaliśmy na początku epidemii. 

 

Myles Kennedy: „The Ides of March”

 

Na albumie “The Ides Of March” znajdziemy 11 premierowych utworów:

1. Get Along
2. A Thousand Words
3. In Stride
4. The Ides Of March
5. Wake Me When It’s Over
6. Love Rain Down
7. Tell It Like It Is
8. Moonshot
9. Wanderlust Begins
10. Sifting Through The Fire
11. Worried Mind