Myles Kennedy utworem „In Stride” zapowiada nową solową płytę

 

W sieci dostępny jest pierwszy singiel, którym Myles Kennedy zapowiada kolejną solową płytę – “The Ides Of March”. Zapraszamy do poznania utworu „In Stride”.

 

Przerwę od koncertów Myles Kennedy spędza twórczo. Muzyk przygotował w tym czasie utwory, które składają się na nowy solowy album. Premiera płyty “The Ides Of March” zaplanowana została 14 maja tego roku. Okładkę ocenić możemy powyżej.

W pracy nad albumem uczestniczyli również Zia Uddin na perkusji oraz Tim Tournier na gitarze basowej. Produkcją z kolei zajął się Michael “Elvis” Baskette.

Krążek “The Ides Of March” będzie zdecydowanie bardziej rockowy niż pierwszy solowy album Myles’a – “Year Of The Tiger” (premiera: 9 marzec 2018r.). Ten drugi poszedł w stronę akustycznego brzmienia oscylującego wokół country.

 

Myles Kennedy: In Stride

 

Jak zdradza Myles Kennedy, głównym przesłaniem kawałka „In Stride” jest to, by po prostu wyluzować. Inspiracją do jego stworzenia były początki lockdownu, kiedy to wszyscy masowo wykupywali zapasy papieru toaletowego i innych artykułów i robili z tego zapasy. Muzyk zaczął zastanawiać się czy nie lepiej byłoby spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, nie reagować przesadnie, a zamiast tego zachować spokój.

Na albumie “The Ides Of March” znajdziemy 11 premierowych utworów:

1. Get Along
2. A Thousand Words
3. In Stride
4. The Ides Of March
5. Wake Me When It’s Over
6. Love Rain Down
7. Tell It Like It Is
8. Moonshot
9. Wanderlust Begins
10. Sifting Through The Fire
11. Worried Mind