Muchy prezentują singiel „Lato 2010”, którym zapowiadają nadchodzącą nową płytę

Autor zdjęcia: fot. K. Daszkowski, źródło: oficjalny profil facebook grupy

 

Zespół Muchy wraca! Grupa przerwała kilkuletnie milczenie, by opublikować nowy singiel, który zwiastuje tym samym nadchodzące wydawnictwo! Poznajcie utwór „Lato 2010”.

 

„Szaroróżowe” to nowe, nadchodzące wydawnictwo poznańskiej formacji Muchy, którego premiera zaplanowana została na 16 lipca tego roku. Będzie to jednocześnie piąty album w dorobku grupy. Płyta została nagrana w składzie: Michał Wiraszko, Stefan Czerwiński, Piotr Maciejewski oraz Szymon Waliszewski. Nie zabraknie również gości specjalnych, wśród których między innymi usłyszymy: Katarzynę Nosowską, Monikę Borzym, Jana Borysewicza czy Michała Kmieciaka.

Kilka dni temu swoją premierę miał drugi singiel, który zapowiada wydawnictwo „Szaroróżowe”. Jest to dość nostalgiczny utwór „Lato 2010„, w którym zespół wspomina najważniejsze momenty w swojej karierze. W powstałym teledysku znajdziemy zapis koncertu w ramach Open’er Festival, zakulisowe ujęcia z sesji zdjęciowych, sesji nagranionych oraz z planów teledysków.

Tak sam zespół zapowiadał singiel:

Lato 2010 to było piękne lato. Czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Dużo koncertów, muzyki, miłości i brawury. To piosenka ku chwale pięknego życia. Wspomnienie jednego z najważniejszych lat w historii zespołu. Co ciekawe, to najstarsza na płycie piosenka. Powstała jako pierwsza na próbach jeszcze wiosną 2018 roku. W piosence, swego pięknego głosu użyczyła Monika Borzym, nasza przyjaciółka na dobre i złe czasy. W teledysku sięgnęliśmy do najgłębszych archiwów w naszej historii.

Płyta jest już dostępna w preorderze! [tutaj]

Muchy – Lato 2010

 

Muchy – Szaroróżowe – tracklista:

Na płycie znajdziemy jedenaście premierowych utworów:

 1. Szaroróżowe
 2. Psy miłości
 3. Na pół
 4. 22 godziny
 5. Lato 2010
 6. Z poradnika podróżnika
 7. Złocenia
 8. Plemiona
 9. Guliwer
 10. Nie wiem jak ty
 11. Nie tak

 

Muchy – Szaroróżowe – okładka płyty: