Muchy oraz Katarzyna Nosowska wspólnie w utworze „Psy miłości”

 

W sieci dostępna jest kolejna zapowiedź ostatniej płyty zespołu Muchy. Formacja do kawałka „Psy miłości” zaprosiła do współpracy małżeństwo – Katarzynę Nosowską oraz Pawła Krawczyka. Posłuchajcie co z tego wyszło!

 

„Szaroróżowe” to najnowsza płyta poznańskiej formacji Muchy. Jej premiera miała miejsce 16 lipca tego roku. Jest to jednocześnie piąty album w dorobku grupy. Płyta została nagrana w składzie: Michał Wiraszko, Stefan Czerwiński, Piotr Maciejewski oraz Szymon Waliszewski. Na wydawnictwie nie brakuje gości specjalnych, wśród których między innymi usłyszymy: Katarzynę Nosowską, Monikę Borzym, Jana Borysewicza czy Michała Kmieciaka.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi krążka: „Szaroróżowe” to jedenaście przebojowych, czasem refleksyjnych, albo po prostu ujmujących piosenek, zawsze z przekazem i zdecydowanie unikających przerostu formy nad treścią. To historie o szaroróżowym życiu, miłości – tej naiwnej i tej dojrzałej, samotności dużych miast, rozczarowaniu i nadziei. To także nieoczywisty komentarz do rzeczywistości i kojące dźwięki na dzisiejsze niepokoje. Odnajdą się w nich zarówno ci, którzy z zespołem są od początku i ci, którzy nigdy o nim nie słyszeli. Na pewno wszyscy, którzy codzienność przeżywają bardziej. (źródło opisu)

Poniżej dostępny jest ostatni singiel, który promuje album „Szaroróżowe”. Gościnny udział wzięło tutaj małżeństwo: Paweł Krawczyk oraz Katarzyna Nosowska. A tak sam zespół zapowiadał kawałek:

To jeden z tych utworów, które powstają na jednej próbie. Bardzo chcieliśmy zagrać ejtisowy numer oparty na charakterystycznym pochodzie basu. To zawsze niesie opowieść i sprawia radość ludziom na koncertach. Jeśli o samą opowieść chodzi, jest to trochę historia szwędania się po mieście w poszukiwaniu tej – nieodgadnionej, choć obśpiewanej z każdej strony – miłości.

Z wiekiem człowiek szwęda się po mieście zupełnie inaczej niż za młodu. Chociaż więcej ma, nadal szuka czegoś nieuchwytnego, do czego tęskni się w każdym wieku. Problem bezdomności psów, jest w swej naturze podobny do ludzkiej samotności. Przecież tak wielu ludzi gotowych na miłość, nie znajduje odbiorców swojego uczucia. Nie można jednak nie próbować.

Muchy – Psy miłości feat. Nosowska & Paweł Krawczyk