Billy F Gibbons w bluesowej przeróbce utworu „Jingle Bell”

 

Na początku listopada swoją premierę miał nowy utwór, którym Billy F Gibbons wprowadził nas w świąteczny nastrój. Muzyk podjął się coveru znanego utworu „Jingle Bell”. Całość oczywiście w bluesowym stylu, w którym Gibbons tworzy od lat.

 

„Jingle Bell Blues” to bluesowa wariacja znanego doskonale wszystkim utworu „Jingle Bell” z 1857 roku. Za nową wersję odpowiada frontman zespołu ZZ Top – Billy F Gibbons. Cover światło dzienne ujrzał 9 listopada, a już dzień później Concord Records wypuściło singiel na czerwonych, 7-calowych płytach winylowych. Do kupienia tutaj.

Utwór „Jingle Bell Blues” nagrany został w czerwcu tego roku. Billy’ego Gibbonsa usłyszymy na wokalu ale również jest on odpowiedzialny za partie gitarowe oraz harmonijkę ustną. Z kolei Mike Fiorentino zagrał na basie, a na perkusji usłyszeć możemy Miles’a McPhersona.

Jak zdradza Gibbons:

W okolicach Bożego Narodzenia zawsze wydaje się, że w prawym dolnym rogu typowej szafy grającej znajduje się od pięciu do dziesięciu świątecznych utworów, tytuły piosenek i nazwiska wykonawców wydrukowane na ozdobionych wieńcami paskach tytułowych. Mamy nadzieję, że Jingle Bell Blues będzie jedną z tych płyt.

 

Billy F Gibbons – Jingle Bell Blues