Motörhead – wideo z trasy z 1981 roku do niepublikowanego wykonania utworu „Stay Clean”

 

W internecie znaleźć możemy niepublikowany do tej pory nigdzie utwór „Stay Clean” zespołu Motörhead . Do kawałka stworzono specjalne wideo, które pochodzi z trasy grupy z 1981 roku.

 

W 1981 roku formacja Motörhead wyruszyła w trasę koncertową „Short Sharp Pain In The Neck”, która miała miejsce po sukcesie albumu „Ace Of Spades”. Jedną z integralnych części ich codziennego kieratu była próba dźwięku przed koncertem. Ta niestety rzadko była dokumentowana i mało jest zachowanych nagrań przed koncertowych.
 
W marcu tego samego roku zespół miał ze sobą mobilne studio nagraniowe i to ono posłużyło do nagrania albumu „No Sleep ‘Til Hammersmith’”, który w tym roku obchodzi swoje 40ste urodziny. I to właśnie z tej okazji w internecie opublikowano zarejestrowane wówczas wykonanie utworu „Stay Clean”. Zespół zagrał ten utwór w trakcie próby do koncertu w Newcastle, 30 marca 1981 roku. A na powstałym wideo widzimy zmontowane fragmenty koncertów Motörhead z tamtych czasów.
 
Utwór „Stay Clean” znajdzie się na reedycji wspomnianej płyty, która dostępna jest w przedsprzedaży już teraz! Data oficjalnej premiery: 25 czerwca.
 
RZEDSPRZEDAŻ I SPECJALNY MERCH:
 
Motörhead –Stay Clean