Mięty Pole Festiwal – IV edycja – 2019

 

MIĘTY POLE FESTIWALMięty Pole to święto szeroko rozumianej muzyki alternatywnej i eksperymentującej, przestrzeń spotkań różnych nurtów muzycznych. To okazja, aby wyskoczyć zza kurtyny codzienności wprost w sam środek jedynej wyspy w całości porośniętej miętą i zbratać się z unoszącym się nad nią duchem.

 

Już 29 czerwca zapraszamy na IV edycję festiwalu! Wydarzenie odbędzie się w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku na koneserów muzyki czeka spora dawka alternatywnego grania. 

Ogłoszeni artyści:

Lech Janerka – legenda polskiej sceny alternatywnej 

Mikołaj Trzaska – ikona jazzowej awangardy

Bajzel – człowiek-orkiestra

Nagrobki – dadaistyczno-punkowy duet

 

Szczegóły wydarzenia.

 

Wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy!

 

 

 

BAJZEL

To chodząca machina muzyczna. Sam pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.

 

LECH JANERKA

Wokalista, basista, autor tekstów i kompozytor, jedna z najbardziej oryginalnych osobowości polskiej muzyki rockowej. W 1981 roku założył zespół Klaus Mittfoch. Grupa została wyróżniona w 1983 w konkursie „Kto najlepszy w tym rocku”. Efektem było wydanie dwóch 7″ singli, które wystarczyły, by magazyn „Jazz Forum” uznał Klausa Mittfocha za największy nowy talent, a pismo „Non Stop” za najlepszy zespół roku 1983. Zespół rozwiązał się jeszcze przed
końcem 1984 roku, zaś Janerka rozpoczął prace nad solowym materiałem. Debiutancki album „Historia podwodna” ukazał się w 1986. Płyta ta powszechnie uważana jest za jedno z najważniejszych i najbardziej oryginalnych wydawnictw polskiego rocka. Następnie ukazały się płyty: „Piosenki” (1989), „Ur” (1991), „Bez prądu” (1993), „Co lepsze kawałki” (1993), „Bruhaha” (1994), „Dobranoc” (1996), „Fiu fiu” (2002), „Plagiaty” (2005). 14 maja 2019 r., po 14 latach od wydania ostatniego materiału, ukazał się singiel „Zabawawa”, zapowiadający nową płytę. Premiera jesienią.

 

MIKOŁAJ TRZASKA

Kompozytor, saksofonista, klarnecista basowy. Współzałożyciel i saksofonista kultowej grupy Miłość. Zespół wydał pięć albumów i współpracował m.in. z Lesterem Bowiem i Tomaszem Stańką. W latach 90. Mikołaj Trzaska współtworzył także inne formacje, m.in. Łoskot, NRD, The Users, Masło. W 2000 roku, wraz z żoną Olą Trzaską, założył wydawnictwo płytowe Kilogram Records. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma artystami, w tym również spoza Polski. Mikołaj Trzaska to także kompozytor muzyki filmowej do obrazów Wojciecha Smarzowskiego („Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń”, „Kler”). Ilość projektów, w których muzyk brał udział jest imponująca, i nie sposób tu wszystkich wymienić.

 

NAGROBKI

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Ich muzyka to
autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Na swoim koncie mają 4 wydane płyty. Do tej pory zagrali około 120 koncertów w kraju i za granicą.