Trupięgi wydają płytę! #OdpalProjekt

 

 

Trupięgi jest zespołem, który powstał z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety ale również ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy.

 

Obecnie zespół nagrywa pierwszą płytą. Pod okiem Piotra Tamborskiego, w studio SMOK Słubice dokonano już nagrań. Przed zespołem jeszcze praca nad miksem końcowym oraz mastering. No i najtrudniejsza część. Opłaty związane bezpośrednio już z wydaniem krążka. W tym tłoczenie czy oprawa graficzna. Stąd też możliwość wsparcia projektu.

 

Dlaczego warto wesprzeć projekt? Jak podpowiada sam zespół:

Zachęcamy przede wszystkim ze względu na to, żeby wesprzeć piękną literaturę w otoczce muzyki, którą ciężko nazwać „poezją śpiewaną”. Ciężko, gdyż w tej szufladce znajdują się nieco inne nuty. Wierzymy też głęboko, że nasza płyta okaże się sukcesem, przede wszystkim naszych serc. Że będziemy zasłuchiwać się bez końca w klimatyczne aranżacje do słów Leśmiana. Że zachęci to nas do czytania poezji, do jej tworzenia, do spotkań podczas koncertów i nie tylko.

 

WESPRZYJ PROJEKT TRUPIĘGI

 

 

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.Skład zespołu:
Katarzyna Gardziejewska – śpiew
Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki – gitara, śpiew
Jurek Hippmann – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew